عمومی

هشدار درباره بن‌بست طرح دارویار

“اگر همین وضعیت (پرداخت به داروخانه ها) ادامه پیدا کند، ممکن است طرح خوب دارو به بن بست برسد و اگر این اتفاق بیفتد، مردم قربانی خواهند شد. تحت فشار بودن.»

به گزارش patc، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، دکتر سیدعلی فاطمی در گفتگو با روزنامه خراسان وی به شدت از عدم پرداخت هزینه داروخانه ها توسط تامین اجتماعی گلایه داشت. وی با هشدار نسبت به بن بست پروژه دارو گفت: ما دو بار به رئیس جمهور درباره موضوع جاری و عدم پرداخت مابه التفاوت قیمت دارو به داروخانه نامه نوشتیم و دلمان به او سوخت.

فاطمی ادامه داد: اکنون حدود سه ماه از شروع طرح درور می گذرد، تامین اجتماعی در ازای وام این طرح یک ریال به داروخانه پرداخت نکرده است و تمامی پرداخت ها در این مدت مربوط به بدهی است. مربوط به سال 1400 در نیمه دوم سال، اگر به همین منوال پیش برود، ممکن است طرح خوب دارو به بن بست برسد و اگر این اتفاق بیفتد، دچار افزایش ناگهانی قیمت دارو شده و تحت فشار قرار خواهند گرفت».

فاطمی گفت: اکنون داروخانه هایی هستند که دیگر حاضر نیستند داروهای بیمه ای به مردم بدهند، چون داروخانه هم اکنون دارو را در شهریور 1400 به مردم می فروشد، خودش دارو را با قیمت جدید از تولیدکننده خریداری می کند و علی رغم برنامه ریزی و بودجه ریزی انجام شده است. یکی از مسئولان این سازمان قبل از طرح داروور قول داده بود تا 72 ساعت مابه التفاوت قیمت داروها را به داروخانه پرداخت کنیم، گفت: اکنون حدود 3 ماه است که وعده 72 ساعته محقق نشده است و تامین اجتماعی هم انجام نمی دهد. این دلیل را بگیرید، زیرا داروخانه ها تحت فشار زیادی هستند. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا