حوادث و رویدادها

“هشدار زودهنگام”، شعار روز جهانی کاهش خطر بلایا در ۲۰۲۲

هر سال سیزدهم اکتبر روز جهانی کاهش بلایا است.

به گزارش patc، از آنجایی که مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 1989 خواستار تعیین روزی برای ارتقای آگاهی جهانی از خطرات و فرهنگ کاهش بلایای طبیعی شد، در اصل روز جهانی کاهش خطر بلایا در ابتدا به عنوان روز کاهش خطر بلایا در 13 اکتبر هر سال جشن گرفته می‌شد. افزایش آگاهی در مورد اهمیت درک خطراتی که افراد با آن روبرو هستند.

شعار امسال (2022) روز جهانی کاهش خطر بلایا است “از قبل هشدار داده شده” مشخص شده. این روز فرصتی برای برجسته کردن پیشرفت‌هایی است که کشورها در کاهش آسیب‌پذیری ناشی از بلایا و تلفات جانی، اقتصادی و بهداشتی انجام می‌دهند.

این روز همچنین از افراد و گروه هایی در سراسر جهان که برای کاهش خطر بلایا تلاش می کنند، تقدیر می شود.

بر اساس این دستورالعمل، پاسخگویی به رویدادهای شدید آب و هوایی و سایر بلایای طبیعی و غیرطبیعی نیازمند همکاری بین‌المللی در قالب کمک‌های رسمی توسعه (ODA) و مقاوم‌سازی است.

اخیراً بلایای طبیعی ناشی از تغییرات آب و هوایی در بیشتر کشورها افزایش یافته است و بسیاری از مردم را تحت تأثیر قرار داده است. به عنوان مثال، سیل های ناشی از باران های موسمی در سپتامبر سال جاری، یک سوم خاک پاکستان را زیر آب برد که در این صورت حدود 15 درصد از جمعیت این کشور آواره یا متاثر شدند و تخمین زده می شود که 1700 نفر جان خود را از دست دادند. زندگی

برای این منظور، آمادگی همه کشورها برای مقابله با خطرات بلایای طبیعی و غیرطبیعی و انجام اقدامات صحیح در زمینه کاهش این خطرات اهمیت ویژه ای دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا