ورزشی

هشدار عزیزی‌خادم به مجلس قبل از اتمام مهلت فیفا

رئیس فدراسیون فوتبال نسبت به حل و فصل موضوع اساسنامه فدراسیون فوتبال قبل از پایان ضرب الاجل فیفا هشدار داد.

به گزارش patc، شهاب الدین عزیزی خادم سه شنبه شب در مراسم یادبود مرحوم دهداری با حضور پیشکسوتان ورزش با اشاره به مستندی از زندگی این معلم اخلاق گفت: اولین بار است که فیلم شوت را با این جزئیات تماشا می کردم. از آن لذت ببرید.» اگر فوتبال امروز افتخار می کند، بخش بزرگی از آن را می توان به تاریخ و ریشه های اصیل و طولانی که توسط این اقوام ساخته شده است، جست و جو کرد. خیلی خوشحالم که به این جمع اقوام و پیشکسوتان فوتبال پیوستم. امیدوارم همکارانم در فدراسیون فوتبال برای خدمت بیشتر به دوستان برنامه ریزی کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: خدا را شکر با وجود همه تنگناها و مشکلات گذشته عملکرد تیم ملی ایران بی سابقه بوده و رکوردشکنی کرده است و به سمت مرحله نهایی جام جهانی پیش می رویم امیدواریم. برای دستیابی به سریعترین نرخ افزایش در تاریخ ما.”

وی درباره معضل اساسنامه و ضرب الاجل فیفا برای تصویب قوانین جدید در دولت و مجلس گفت: مهم ترین موضوعی که باید به آن اشاره کنم اساسنامه این فدراسیون است، ما با چالش بسیار بزرگی روبرو هستیم. امیدوارم برخی افراد بی دلیل این مشکل را تقویت نکنند. دولت قبلی قبلا تعهد داده است. در آن زمان دولت محترم، مجمع فدراسیون و فیفا آن را تایید کرده بودند و اکنون موضوع را به مجلس ارائه کرده اند و فیفا در تاریخ 31 مارس 2014 درخواست تایید نهایی خواهد کرد. در گفت و گوی ما با اینفانتینو در قطر از نظر آنها وعده داده شده است و ضرب الاجل تعیین کرده اند که تا 31 مارس باید پاسخگو باشیم. امیدوارم کنفرانس شورای اسلامی بتواند با درایت و عقل این کشور را شیرین کند.

عزیز هادم افزود: اگر تیم ملی ایران با دید درست در جام جهانی حضور داشته باشد، پس از آن زمان بررسی فیفا به پایان می رسد. تیم ملی در این شرایط سخت زندگی، امیدواریم این افزایش با هم وجود داشته باشد، نه اینکه فضا را پیچیده کند.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اکنون که این مصوبه از سوی سه قاری فدراسیون فوتبال، فیفا و دولت رد شده است، امیدواریم در گام چهارم فوتبال ایران دچار بحران نشود. که همه می دانند

عزیزی خادم با اشاره به پرونده ویلموتس در دادگاه کاس گفت: موضوعی که باید به آن اشاره کنم، پرونده ویلموتس است که هفته آینده در تیم حقوقی رسیدگی خواهد شد. امیدوارم مبلغ غرامت را کاهش دهیم و رای نهایی را در ژانویه منتشر کنیم. امیدوارم این رای کم شود.

رئیس اتحادیه فوتبال به موضوع تبلیغات محیطی نیز اشاره کرد و گفت: موضوع مهمی که می خواهم به آن اشاره کنم فضای ایجاد شده توسط باشگاه در بحث تبلیغات محیطی است. اراده فدراسیون فوتبال قویتر از همیشه است و این قدم را برمی داریم. برای اولین بار قسمت مناسبی به باشگاه اختصاص یافت. اگر باشگاهی می تواند از آن استفاده کند، می تواند استفاده کند و اگر باشگاهی شرایط استفاده از این فضا را ندارد، می تواند با یک سازمان اتحاد قرارداد ببندد. این یکی از اقدامات مهم فدراسیون فوتبال است که در داخل سازمان فوتبال هماهنگ شده است. این اولین تجربه ما از واگذاری فضای تبلیغاتی است و ممکن است اشکالاتی هم داشته باشد. امیدواریم با هم برنامه ریزی کنیم و فصل بهتری در سال آینده داشته باشیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا