خانواده و جامعه

هشدار پلیس فتا نسبت به ترفندهای جدید کلاهبرداری با توجه به نشت بانک‌های اطلاعاتی

هشدار پلیس فتا نسبت به ترفندهای جدید کلاهبرداری با توجه به نشت بانک‌های اطلاعاتی

رئیس پلیس فتا فراجا هشدار داد: با توجه به نشت داده و وجود بانک‌های اطلاعاتی هموطنان در دست هکرها و مجرمان سایبری مراقب ترفندهای جدید کلاهبرداران با عناوین مختلف باشید.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا‌، سردار وحید مجید در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی دسترسی غیر مجاز و انتشار اطلاعات افراد در فضای مجازی بدون شک مجرمان سایبری نیز از این اطلاعات برای مهندسی اجتماعی اقناع و ترغیب هموطنان به بارگیری لینک‌های آلوده در گوشی تلفن همراه سوء استفاده خواهند کرد.

این مقام ارشد سایبری تصریح کرد: ممکن است ارسال پیامک های جعلی با عناوین سامانه ثنا ، ابلاغیه قضائی، واریز سود سهام عدالت ، یارانه ها و غیره با اطلاعات دقیق تری شامل نام ، نام خانوادگی ، کد ملی ، آدرس محل سکوت و غیره برای مردم ارسال شود لذا آگاهی داشتن در این حوزه مبنی بر عدم توجه به اینگونه پیامک‌های غیر واقعی که از طریق شماره تلفن‌های شخصی با اپراتورهای مختلف ارسال می گردد؛ لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: بر اساس رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی و پرونده های قضائی مرجوعه به این پلیس مشخص است مجرمان سایبری با استفاده از داده های اطلاعاتی مترصد کلاهبرداری از هموطنان هستند.

 رئیس پلیس فتا فراجا خاطر نشان کرد: عموم مردم می توانند در صورت نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی تخصصی و یا گزارش موارد مجرمانه ، موضوع را از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تماس 096380 و یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

گروه تحریریه علوم اجتماعی

نویسنده اجتماعی، پژوهشگر و منتقد. بررسی مسائل اجتماعی با ارائه دیدگاه‌های جذاب و منطقی. تعامل با جامعه را از طریق نوشته‌هایم تقویت می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا