حوادث و رویدادها

هشدار پلیس فتا نسبت به نصب بدافزار در پوشش بازی‌های موبایلی

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتافرجا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان از طریق نرم افزارهای مخرب موسوم به بازی های موبایلی هشدار داد.

سرهنگ علی محمد رجبی در گفت و گو با patc. وی با بیان اینکه در برخی موارد مشاهده شده است که برخی از کاربران برخی نرم افزارهای بازی موبایل را از منابع غیر رسمی و نامعتبر بر روی تلفن همراه خود نصب کرده اند، گفت: این افراد پس از نصب این بازی ها، آن ها را عمدتا به صورت فایل از پیام رسان ها دانلود می کردند. و یا سایت های دانلود غیر رسمی مشکلاتی مانند سوء استفاده از اطلاعات هویتی، دسترسی به تصاویر خصوصی و غیره دارند.

وی با بیان اینکه شهروندان باید مراقب احتمال نصب بدافزار بر روی گوشی‌های خود تحت عنوان بازی‌های موبایلی باشند، گفت: در واقع سودجویان و مجرمان سایبری بدافزارها و طیف وسیعی از بدافزارها را به گوشی‌ها وارد می‌کنند. به این ترتیب آنها می توانند از اطلاعات موجود در گوشی سوء استفاده کنند. برداشت اطلاعات حساب های بانکی، سوء استفاده از تصاویر و اطلاعات خصوصی برای باج خواهی، سوء استفاده از اطلاعات هویتی و … تنها نمونه هایی از این موارد است.

رجبی درباره روش ها و روش های این افراد سودجو نیز گفت: سودجویان فایل های این نرم افزارها را به نام بسته های فشرده سازی بازی های موبایل، بازی های اورجینال و … قرار می دهند و روی پیام رسان ها یا کانال ها و گروه های غیر رسمی دانلود نرم افزار، سایت ها و موبایل قرار می دهند. پس از نصب نرم افزار فعالیت مجرمانه خود را آغاز کردند.

فتایی فرجا، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس آگاهی افزود: برای جلوگیری از وقوع این گونه جرائم لازم است کاربران تلفن همراه نرم‌افزار و بازی‌های موبایل مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنند و در هنگام نصب به نرم‌افزار توجه کنند. نرم افزار مجوزهای درخواست شده توسط تلفن آنها. لازم است شهروندان به نرم افزارهای درج شده در شبکه های اجتماعی توجه نکنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا