حوادث و رویدادها

هشدار پلیس نسبت به تردد جاده‌ای در ۲۴ استان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با اشاره به وضعیت هوا و اخطار نارنجی رنگ در روزهای پنجشنبه و جمعه گفت: تعطیلات آخر هفته در اکثر استان های کشور زمان مناسبی برای سفرهای غیرضروری نیست.

سرهنگ احمد حیرانی در گفت وگو با patc، وی در خصوص وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: بر اساس گزارش های دریافتی در حال حاضر تمامی محورهای کشور در حال تردد روان است و مشکل ترافیکی و گره خاصی گزارش نشده است.

وی درباره وضعیت جوی جاده ها نیز گفت: در حال حاضر پدیده جوی خاصی گزارش نشده است اما بر اساس پیش بینی ها و پیش بینی های هواشناسی در برخی از جاده های 24 استان کشور بارش باران، برف، وزش باد شدید و رعد و برق خواهد بود. آذربایجان شرقی، لرستان، کوگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، اصفهان، خوزستان، فارس، سمنان، خراسان شمالی، البرز، تهران، مازندران، خوزستان، ایلام، کرمانشاه، اردبیل، قم، شمال خراسان، خراسان رضوی، یزد، قزوین، سیستان و بلوچستان و کرمان و پیش بینی می شود این وضعیت تا پایان روز جمعه ادامه داشته باشد.

مسئول مرکز کنترل اطلاعات پلیس راه ادامه داد: بر این اساس کاهش دید رانندگی، لغزندگی جاده ها، وقفه در تردد و طوفان برف در جاده های کوهستانی به پدیده غالب جاده های این استان ها تبدیل شده و شرایط رانندگی متفاوتی را ایجاد می کند. آی تی.

شیرانی در این مورد با بیان اینکه شرایط مناسبی برای تردد در جاده‌های کشور در آخر هفته وجود ندارد، گفت: توصیه پلیس این است که از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و لازم است رانندگان در مواقع لزوم در جاده‌ها آینده نگری و آمادگی لازم را داشته باشند. مهم است که سیستم بخاری و برف پاک کن، چراغ ها، چراغ های مه شکن و زنجیر چرخ را ایمن کنید.

وی با اعلام شماره 120 از رانندگان خواست قبل از شروع تردد جاده ای با این شماره تماس گرفته و از وضعیت جوی و ترافیکی جاده اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا