ورزشی

هفته ۲۶ لیگ برتر فوتبال| پرسپولیس مقابل تیم شهر خسته، استقلال میزبان حریف پرنوسان

آفتاب‌‌نیوز :

اولین بازی هفته امروز در سیرجان برگزار خواهد شد که بزای تیم‌های میان جدولی مهم است و دیدار‌های دیگر فردا برگزار می‌شود. 

نگاهی به این مسابقات می‌اندازیم.

گل‌گهر – شمس آذر؛ نبردی برای ششم شدن!

تقابل تیم‌های ششم و هفتم جدول است در نوع خود جالب است شمس‌آذر در نخستین سال حضور در لیگ برتر فوق‌العاده نتیجه گرفت واگر در ابتدای فصل سه امتیاز انضباطی از این تیم کم نمیشد اکنون شمس‌آذر یک پله بالاتر از گل گهر پر امکانات ایستاده بود!

بازی رفت دو تیم مساوی تمام شد و در این بازی تیم برنده به رده ششم جدول می‌رسد. هرچند تیمی مثل‌گل گهر بازیکن لالیگایی مثل تورس دارد، اما شمس آذر حتی بازیکنان جوانش را برای تامین منابع مالی فروخت!

در نهایت، اما کارشناسانیدمثل‌جواد خیابانی از فوتبال تیم‌های شمس آذر و ملوان تعریف می‌کند تا نشان بدهد در فوتبال اگرچه پول مهم است، اما تضمین کننده صدرصد موفقیت نخواهد بود!

پیکان تهران – آلومینیوم اراک؛ ششمین مساوی تاریخ!

پیکان با عنایتی نتایجی مناسب گرفت و خود را تا رده دوازدهم جدول لیگ بالا کشید و با ۲۵ امتیازعملا از منطقه خطر جدا شد، ولی روی کاغذ همچنان خطر این تیم را تهدید می‌کند! عنایتی می‌خواهد با یک برد دیگر وضعیت تیم را بهتر کند و باخت هفته پیش را جبران کند.

آلومینیوم اراک هم بعد از حذف پرسپولیس تمام تمرکز را روی جام حذفی خواهد گذاشت تا به شگفتی سازی خود ادامه بدهد. البته مجتبی حسینی دوست ندارد در لیگ برتر هم روی ریل باخت و ناکامی قرار بگیرد و به فکر رتبه تک رقمی است با این حال این تیم در ۴ بازی آخر فقط دو امتیاز گرفته است.

تقابل دو تیم تاکنون در لیگ برتر برنده نداشته و هر ۵ مسابقه با تساوی تمام شده است! شاید فردا هم ششمین مساوی تاریخ دو باشگاه رقم بخورد!

سپاهان اصفهان – استقلال خوزستان؛ وداع با لیگ برتر یا قهرمانی؟!

سپاهان در این فصل پر نوسان ظاهر شد و شاید به همین دلیل از کورس قهرمانی عقب مانده تیمی که هم مقایل نساجی مازندران قعرنشین مساوی می‌کند هم مقابل پرسپولیس! 

استقلال خوزستان هم که این فصل به لیگ برتر بازگشته در خطر سقوط و بازگشت مجدد به لیگ یک است آبی پوشان اهوازی می‌دانند اگر از اصفهان دست خالی بازگردند یک گام دیگر به سقوط نزدیک می‌شوند و با تمام توان در میدان حاضر خواهند شد، اما بعید است زورشان به سپاهان برسد.

سپاهان با ۴۴ گل زده گلزن‌ترین تیم لیگ برتر است و استقلال خوزستان با ۳۰ گل خورده یکی از ضعیف‌ترین خطوط دفاعی را دارد. 

باسی رفت دو تیم با نتیجه ۳ بر یک به سود سپاهان به پایان رسید و شاید آن نتیجه دوباره فردا تکرار شود، چون سپاهان هنوز کورسویی از امید برای دو م شدن یا حتی قهرمانی در لیگ دارد.

نساجی مازندران – پرسپولیس؛ نبرد بقا و قهرمانی سرخپوشان تهران و شمال

نساجی به لطف پیروزی هفته گذشته مقابل ذوب آهن در اصفهان تا رده دوازدهم جدول لیگ بالا آمده، اما با تیم استقلال خوزستان رده پانزدهمی فقط یک امتیاز فاصله دارد و ساکت الهامی می‌داند باید بزای قطعی شدن بقای نساجی در لیگ برتر راه سختی تا پایان لیگ دارد و امتیاز گرفتن از پرسپولیس رده دومی جدول یکی از این مأموریت‌های دشوار است.

پرسپولیس هفته گذشته هدیه استقلال را پی فرستاد و نتوانست از توقف این تیم مقابل تراکتور استفاده کند و به صدر جدول برسد. سرخپوشان تهرانی می‌دانند اگر بازهم امتیاز از دست بدهند به قهرمانی زودهنگام استقلال کمک کرده اند! بنابراین پرسپولیس می‌خواهد امیدوارانه تا پایان لیگ در تعقیب صدرنشین باقی بماند شابد استقلال لغزش دیگری داشته باشد و زمینه صدرنشینی پرسپولیس دوباره فراهم شود بنابراین پرسپولیسدر قائمشهر سه امتیاز را می‌خواهد و این کار را برای نساجی سخت‌تر می‌کند در بازی رفت پرسپولیس یک بر صفر به پیروز‌ی رسید و نساجی در سال‌های اخیر موفق به شکست پرسپولیس نشده، ولی فردا روز دیگری است. نساجی در سه بازی آخرش دو برد پ یک‌تساوی به دست آورده و از تراکتور سه امتیاز و از سپاهان یک امتیاز گرفته و می‌خواهد دوباره از یک تیم قدرتمند دیکر لیک هم امتیاز بیگرد

پرسپولیس در بازی فردا امید عالیشاه را به دلیل اخراج مقایل سپاهان در اختیار ندارد، ولی بیرانوند به میادین بازگشته است.

ملوان انزلی – هوادار تهران؛ جذاب و دیدنی؟!

ملوان رده پنجمی برای رسیدن به رتبه‌های رویایی سوم و چهارم در لیگ برتر تلاش خواهد کرد و هوادار هم با مسعود شجاعی تیمی منسجم و جنگنده شده است که در ۵ بازی آخرش یازده امتیاز گرفته تا با ۲۸ امتیاز دیگر دغدغه سقوط نداشته باشد و روی پله یازدهم لیک بایستد. 

شجاعی توانسته بازیکنانی مثل‌داریوش شجاعیان را احیا کند و مهدی تارتار هم با جوانان انزلی چی و البته سرباز بازیکنان ملوان را مقتدر‌تر از همیشه روانه میدان کرده و فردا انتظار یک‌بازی زیبا را از هر دو تیم را خواهیم داشت.

بازی رفت را ملوان یک بر صفر برد.

صنعت نفت آبادان – مس رفسنجان؛ شکست ناپذیر در برزیل!

صنعت نفت با ۴ شکست متوالی به قعر جدول چسبیده و کار سختی برای بقا دارد این هفته هم در خانه میزبان تیم شکست ناپذیر مس رفسنجان است که با محرم نویدکیا تیمی متحول شده است.

نفت برای قطع باخت‌های سریالی خود کار سختی دارد و فراز کمالوند قول داده اگر تیم سقوط کرد فصل بعد دوباره صنعت نفت را به لیگ برتر بیاورد، چون فصل آینده هم او سرمربی تیم نفت است.

مس رفسنجان هم شاید فصل آینده موفق به حفظ محرم نویدکیا شود. نفت با ۴۱ گل خورده ضعیف‌ترین خط دفاع لیگ را دارد و مس برای گلزنی به این تیم کار خیلی سختی نخواهد داشت بازی رفت را، ولی نفت ۲ بر صفر برد مسی که محرم در آن حضور نداشت و کمالوند هم در نفت نبود!

فولاد خوزستان-تراکتورتبریز؛ نبرد قرمزپوشان تبریز و اهواز

فولاد سومین تیم خوزستانی لیگ هم ور خطر سقوط است و برای بقا باید از تراکتور تبریز با مربیگری حمید مطهری امتیاز بگیرد که مار دشواری است.

تراکتور در‌صورت پیروز نشدن در اهواز رسما ا‌ز جمع مدعیان قهرمانی خارج می‌شود حتی رتبه چهارمی این تیم هم ور خطر قرار می‌گیرد. فولاد هم‌اگر نبرد همچنان در تب و تاب سقوط خواهد ماند.

فولاد با ۱۶ گل زده ضعیف‌ترین خط حمله لیگ را دارد و گل زدن برایش سخت‌ترین کار دنیاست! اما تراکتور خوب گل می‌زنو و ر در بازی رفت هم ۲ بر صفر پیروز شد.

استقلال-ذوب آهن اصفهان؛ حفظ صدر مقابل حریف پرنوسان

استقلال با قهرمانی لیک‌برتر بیست و سوم ۵ برد فاصله دارد و قطعا فردا آبی پوشان تهرانی با تمام قدرت و انگیزه به میدان خواهند رفت تا همچنان در صدر باقی بمانند و ذوب آهن میانه جدولی خیلی برد و باخت در سرنوشت ات فصلش تغییری ایجاد نمی‌کند! این تیم بین رده‌های ششم تا دهم در جدول لیگ قرار خواهد گرفت. ذوبی‌ها تاکنون موفق به شکست استقلال نشده اند و بهترین نتیجه آن‌ها در باز رفت رقم‌خورد که مساوی یک بر یک رسیدند نتیجه‌ای که اکر تکرار شود باعث خوشحالی پرسپولیسی‌ها خواهد شد.

نمیا نکیسا دروازه‌بان اسبق پرسپولیس و تیم ملی مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان است و محمد ربیعی سرمربی تیم هم ابتدای فصل نامزد سرمربیگری استقلال! ذوب آهن هم تیم پرنوسانی در این فصل بوده یک روز ۴ گل به تراکتور در تبریز می‌زند و روز دیگر ۲ گل از تیم‌قعرنشین نساجی می‌خورد! 

فردا تماشاگران استقلال برای حمایت صددرصدی از تیم شان به ورزشگاه خواهند رفت حالا دیگر علی خطیر مدیرعاملی که با نکونام سرشاخ بود هم ذر استقلال استقلال حضور ندارد و شا‌ید هواداران برای نخستین مرتبه از نداشتن مدیرعامل و بودن سرپرست مدیرعاملی در باشگاه خود خوشحال باشند! 

خوشبختانه استقلال از نظر مالی هم وضعیت عالی و خوبی پیدا کرده و همه چیز برای قهرمانی این تیم در لیگ برتر فراهم است.

دکمه بازگشت به بالا