عمومی

همایش بزرگ هفته وحدت در کرمانشاه برگزار می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام حسن منتظری در گفتگو با خبرنگار آنلاین با اشاره به تدارکات یک هفته همبستگی در استان کرمانشاه، اظهار داشت: این هفته با حضور 300 نفر از علمای شیعه و سنی جلسه بزرگ همبستگی در استان کرمانشاه برگزار می شود. چند روز آینده مکان برگزاری اعلام خواهد شد.

وی افزود: در هفته وحدت جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در تمامی مساجد اهل سنت و شیعیان سراسر کشور برگزار می شود و جشن بزرگ وحدت با حضور علمای شیعه و اهل سنت جاوا رود در این شهرستان برگزار می شود.

رئیس مرکز اسلامی استان کرمانشاه به ویژه برنامه های هفته وحدت کرمانشاه اشاره و تصریح کرد: انجام مصاحبه و برنامه های تلویزیونی با محوریت وحدت، انتشار مطالب مرتبط با هفته، برگزاری مسابقات با قرآن و حلقه وحدت که موضوع وحدت است. در نمایش های مختلف مورد بحث قرار می گیرد. اعزام مبلغان شیعه و سنی و تجلیل از خانواده شهدا از جمله برنامه های هفته همبستگی استان کرمانشاه است.

منتظری با تاکید بر اهداف برنامه هفته همبستگی گفت: این هفته با هدف بزرگداشت شعائر اسلامی، مناسبت های ملی و مذهبی، معرفی شخصیت های موثر شیعه و سنی به جامعه، تقویت روحیه همبستگی در جامعه و افزایش آگاهی مسلمانان برگزار می شود. ترویج دین و دورکاری موازی کاری در استان کرمانشاه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین سرفصل های هفته همبستگی فرصت مناسبی برای تبیین دستاوردهای نظام در حوزه همبستگی است که نیازمند همکاری رسانه ها برای بیان دیدگاه های علمای شیعه و سنی است.

رئیس مرکز اسلامی شاه کرمان همچنین با تاکید بر اینکه در صورت پیروی از سیره پیامبر اکرم (ص) به سعادت می رسد، خاطرنشان کرد: امروز گام هایی در این راستا باعث سعادت جامعه بشری می شود زیرا پیامبر (ص) بهترین و مناسب ترین شیوه زندگی با شرایط امروز کشور و برخورد با دشمنان اسلام و انقلاب است.

منتظری در خاتمه به رواج فقه بین مسلمانان اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع می تواند زمینه ساز تقویت وحدت و همدلی باشد، با توجه به ناآرامی های اخیر کشور علیه دشمن و توطئه غرب علیه اسلام، برای عبرت گرفتن از زندگی پیامبران در شرایط حساس این بهترین راه حل است.

دکمه بازگشت به بالا