فرهنگ و هنر

هومن حاجی عبداللهی: می خواستم از پنگول و رحمت “پایتخت” فاصله بگیرم

عوامل سریال رمضانی «خوشنام» با حضور در سازمان صدا و سیما به سوالات مخاطبان پاسخ دادند و در نشستی جداگانه به تشریح حضور خود در این سریال طنز پرداختند.

به گزارش patc، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، عامل سریال رمضانی «خوشنام» میهمان روابط عمومی (162) معاونت روابط عمومی صدا و سیما بود و ضمن گفتگو با مخاطبان این سریال به سوالات آنها پاسخ داد. .

احمد زالی (تهیه کننده)، فهیمه سلیمانی (نویسنده)، هومن حاجیه عبداللهی و نیلوفر رجایی فر (بازیگران) و غلامرضا الماسی (کارگردان سینما و تلویزیون یک سیما) چهارشنبه 7 اردیبهشت ماه رویت شدند.

همچنین دو بازیگر سریال علیرضا نجف زاده، امیر کربلایی زاده و امیر غفارمنش که قرار بود مهمان روابط عمومی گروه باشند به دلیل ضبط سکانس های باقیمانده از مشهد حضور نداشتند.

***برگرفته از داستان های زندگی مردم

احمد زالی، تهیه کننده خوشنان، پاسخ به سوالات مخاطبان در شبکه ست وسیما را فرصتی مناسب برای شنیدن نظرات مخاطبان از نزدیک و مستقیم می داند و می گوید: امروز در هر سنی با ما تماس گرفتند، کودک 11 ساله عاشق مرام شهرام و مادر شهری که دعا می کند و به همه ما سلام می دهد.

زالی دلیل استقبال را فضای پر جنب و جوش سریال دانست و افزود: سریال هورشنان دیده شده است، مردم در مورد آن صحبت می کنند و خیالشان راحت است و دو قسمت از داستان سرایی است و کارگردان. فیلمنامه اولیه توسط آقای کی آی چند سال پیش نوشته شده بود، چون بر اساس داستان های شگفت انگیز زندگی مردم بود، بنابراین طرح اولیه ایجاد شد و ما آن را به خانم سلیمانی واگذار کردیم تا مشکل بازگشت به خود را به تصویر بکشد. ، از شر کلیشه های رایج خلاص شوید.

وی همچنین با تاکید بر توانایی کارگردان در روایت گفت: این ویژگی حتی در زمان کارگردانی کارگردان نیز مورد توجه قرار گرفت و خوشبختانه کارگردان در فیلمنامه دقت زیادی داشت و تصاویر واقعی داستان و شخصیت ها را برای پخش زنده ارسال کرد. “

تهیه کننده «هوشینان» به شکل گیری قهرمان داستان نیز اشاره کرد و گفت: هنگام نوشتن نمایشنامه باید قهرمانی را پیدا کنیم که بتواند موانع را پشت سر بگذارد و در نهایت موفق شود. اینکه چرا شهرام در پایان سریال پسر خوبی است، برخاسته از منطق داستان است و روند آن برای مخاطب بسیار جذاب است.

***اهمیت غافلگیری در داستان

فهیمه سلیمانی نویسنده سریال درباره پایان داستان «خوشنام» توضیح داد: «همیشه نگران این بودم که چه کار کنم که پایان سریال کلیشه ای نشود.» تنها کاری که کردم این بود که یک عنصر را اضافه کردم باعث شگفتی داستان سریال شد، بنابراین داستان فرعی طراحی کردم که مخاطب نتواند ادامه داستان را حدس بزند و جذابیت داستان برای مخاطب بیشتر شود.

وی افزود: سعی کردیم برخی از کلمات درست را در قالب شخصیتی مانند شهرام به تصویر بکشیم و در مقابل شاهد اتفاقات زیادی در جامعه و همچنین داستان شهرام و پایان شهرت او بودیم تا به مخاطب این تغییر را بدهیم. مطمئنا.”

سلیمانی ضمن استقبال از گفت‌وگو با مخاطبان، بر تعامل حضوری با مخاطبان تاکید کرد و گفت: اکنون نظراتی را می‌شنوم یا یک روز بعد از پخش برنامه می‌گویم، وقتی می‌بینی که قسمت‌های زیادی در فضای مجازی پخش می‌شود. انرژی، خوشحالم که به جزئیات توجه می کنم.” برای من این تماس با مخاطبان بسیار سرگرم کننده بود زیرا افراد زیادی پیام های مثبتی از خود به جا گذاشته اند و فکر می کنم همین نظرات در رسانه ها می تواند کمک زیادی کند. به نظر من، این بررسی برای ادامه سریال بسیار مفید است.

او درباره محدودیت های دیالوگ نویسی یا کاراکترهای یک سریال می گوید: وقتی قرار است برای تلویزیون بنویسید، می دانید تا کجا می توانید پیش بروید. من مشکلی با این موضوع ندارم، شخصیت اول سریال را طوری به تصویر کشیده ام که در کلیشه های معمولی قرار نگیرد.

*** شهرام لات خانواده دارد

هومن حاجی عبداللهی بازیگر نقش شهرام نیز درباره انتخاب خود برای این نقش توضیح داد: حدود یک سال و نیم پیش که متن سریال را خواندم و به داستان علاقه مند شدم، دیدم که نقش شهرام را بازی می کنم. که یک شانس خوب دیگر بود. از شخصیت های پنگول و رحمت فاصله گرفتم. بر اساس شناختی که از توانایی هایم دارم، شهرام را انتخاب کردم و به انتخابم پایبندم. نقش شهرام برای من بسیار مهم و متفاوت است و می خواهم لات 1401 را بازی کنم.

هومن حاجی عبداللهی: رحمت و رحمت می خواهم "سرمایه، پایتخت" مقداری فاصله برو

وی در دفاع از این شخصیت گفت: شهرام با باج گیر و باج گیر شیطانی فرق دارد. او یک جنتلمن است. به نظر من شهرام در خانواده ای اصیل و با وقار بزرگ شده است به همین دلیل شخصیت خوبی دارد. بنابراین سعی کردم از شخصیت‌های تیره‌پوش و پرحرف لوتی فاصله بگیرم و از همان دستمال یزدی برای نشان دادن شخصیت متفاوت لاتی استفاده کردم که میز ناهار و مچ بند و دستمال او بود.

حاجی عبداللهی درباره تجربه بازی در سریال رمضانی گفت: فضای مناسب سریال پایتخت 4 را تجربه کرده ام و این بار این فرصت را به من داد تا در میان جمعیت در این تولید نفس گیر شیرین شرکت کنم. دارند.

این بازیگر تعامل با مخاطب را تجربه بسیار خوبی دانست و گفت: امروز مخاطب با ذوق و سلیقه صحبت می کند و من می بینم که چقدر با سریال و اجزای آن مثل خیابان قدیمی و صمیمیت و غنا همذات پنداری می کنند. خانواده.”

*** نقش من به کارگردانی و یک عامل خوب می رسد

نیلوفر رجایی فر بازیگر نقش پونه نیز در این همایش گفت: اولین تجربه من در سازماندهی روابط عمومی و مخاطبان بسیار خوشایند و خوب بود.بسیاری از بینندگان به جزئیات این قسمت اشاره کردند که برایم جالب بود، تجربه خوبی هم از تماشای آن داشتم. قسمت ها

وی خاطرنشان کرد: شخصیت پونه را خیلی دوست دارم. رابطه او با شهرام نیز در سریال به خوبی به تصویر کشیده شده است. من این رابطه موفق را مدیون کارگردان و عامل عالی پشت صحنه سریال می دانم.

هومن حاجی عبداللهی: رحمت و رحمت می خواهم "سرمایه، پایتخت" مقداری فاصله برو

در پایان این نشست غلامرضا الماسی مدیر گروه فیلم و سریال سازی سایت Yisima.com با تشکر از عوامل سریال و مخاطبانی که به کار توجه کردند، گفت: بیماری تاج جدید این امکان را به عوامل تولید داده است که این امر بر توزیع ماه رمضان آنها تأثیر می گذارد.

الماسی تیتراژ افتتاحیه این سریال را تاثیرگذار و جذاب عنوان کرد و توضیح داد: در تیتراژ افتتاحیه سریال تصاویری از افرادی داریم که الان در بین ما نیستند و جا دارد که همین جا از خداوند طلب مغفرت کنم.

هومن حاجی عبداللهی: رحمت و رحمت می خواهم "سرمایه، پایتخت" مقداری فاصله برو

هومن حاجی عبداللهی: رحمت و رحمت می خواهم "سرمایه، پایتخت" مقداری فاصله برو

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا