بین الملل

«والیبال روی میز» ایده‌ای از جوان مخترع، ورزشی کاملاً ایرانی

فرزاد صیدی والیبالیست کشورم در حاشیه مراسم عصر امید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: علاوه بر والیبال، تنیس روی میز هم بازی می کنم. بنابراین سعی کردم با ترکیب والیبال و پینگ پنگ تغییری در دنیای ورزش ایجاد کنم و میز پینگ پنگ را تغییر دهم.

وی افزود: «در واقع در والیبال روی میز یا والیبال فرزادی از تنیس روی میز و والیبال با توپ استفاده می کنم که تا به حال در هیچ رشته ای استفاده نشده است.» تور این ورزش با تور اصلی والیبال مطابقت دارد. جدول. سپس برای دو طرف میز یک اریب به طول 3 متر و 60 سانتی متر و عرض 158 سانتی متر طراحی کردم. شروع بازی قوانین خاص خود را دارد. شیب 3 متر و 60 سانتی متر است، اگر نصف کنیم، یک طرف 180 سانتی متر و طرف دیگر 80 سانتی متر است.

مخترع والیبال روی میز این ایده را معرفی کرد که بازیکنان به نوبت توپ را پرتاب می کنند و برای شروع بازی باید به شیب یا سه راهی ضربه بزنند. هنگام شوت، توپ با زاویه به زمین حریف برخورد می کند. بازیکنان حریف می توانند ضربه را تکرار کنند و با ضربه زدن به توپ در زمین خود به تیم مقابل پاسخ دهند. این روند را تکرار کنید تا یک نفر بتواند از تیم مقابل امتیاز بگیرد.

شرکت کننده عصر امید در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اختراع نمونه داخلی دارد یا خیر، اظهار داشت: این اختراع هیچ شباهت ذاتی ندارد. در هیچ کجای دنیا قوانین و طرح والیبال به این شکل وجود ندارد.

وی درباره نحوه حضورش در نمایشگاه بیان کرد: ایده ای داشتیم و از طریق دو نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد ایرام در نمایشگاه شرکت کردیم. محمد منصوری، بازیکن سابق تیم ملی والیبال و سرمربی فعلی تیم جوانان ایران، پس از مشورت با ما، تصمیم گرفتیم این طرح را در نمایشگاه های بین المللی یا داخلی ارائه دهیم؛ به همین دلیل از طریق دانشگاه آزاد معرفی شدیم و پروژه خود را انتخاب کردیم و حضور در نمایشگاه عصر امید برای جذب سرمایه گذار و درخواست از وزیر ورزش برای حمایت از ما. این یک ورزش ایرانی کاملا منحصر به فرد در جهان است.

انتهای پیام/4057/4062/

دکمه بازگشت به بالا