ورزشی

واکنش جالب یک پرسپولیسی به حذف برزیل

دروازه بان کروات و سابق پرسپولیس در حال حاضر در وراژدین توپ می زند اما از فضای فوتبال ایران دور نیست. بوژیدار رادوشوویچ در کنار بازی فوق العاده تیم خودش، بازی تیم ملی ایران را نیز با دقت تماشا کرد.

تیم ملی کرواسی بار دیگر بازی را به ضربات پنالتی کشاند که با ضربات پنالتی ستاره جام جهانی (لیواکوویچ)، تیم ملی کرواسی بار دیگر به گل رسید و راهی نیمه نهایی شد.

در همین راستا توانستیم دقایقی با رادوشویچ گفت و گو کنیم که نتایج آن را در ادامه می خوانید.

رادوشوویچ اخیراً چه کار کرده است؟

سوپرلیگا کرواسی تعلیق شد اما در تمرینات تیم واراژدین شرکت کردم.

همان تیم برانکو؟

بله وراژدین برانکوست.

لیواکوویچ دروازه بان تیم ملی کرواسی را می شناسید؟

بله، من او را کاملا می شناسم. از زمانی که به دیناموزاگرب رفتم او را به خوبی می شناسم. حالا او بهترین دروازه بان کرواسی و کل جام جهانی است. بسیاری از کروات ها او را دوست دارند پس از حذف ژاپن و برزیل محبوبیتش چندین برابر شد و قهرمان کشورمان شد.

آیا نام مستعار او نیز عقاب است؟ !

لیواکوویچ بازیکن پنالتی است و به عنوان سلطان ضربه پنالتی شناخته می شود. برزیل جبهه بزرگی دارد و گل بزرگی به ثمر رساند.

واکنش خنده دار رادوشویچ به حذف برزیل؛ نیمار را لگد زدیم، حالا نوبت مسی است! / لیواکوویچ اکنون قهرمان کرواسی است

به نظر شما کرواسی می تواند برزیل را شکست دهد؟

حقیقت را نپرس! برزیل امید اول قهرمانی است، اما به نظر من آنها کمی گستاخانه بازی کردند، شاید این نوع عزت نفس به تیم کمک کرد.

روی کین نیز اظهار نظر جالبی کرد مبنی بر اینکه برزیلی ها بیشتر به رقصیدن و جشن گرفتن در زمین اهمیت می دهند تا بازی با حریفان.

درست است! این تعبیر بسیار زیبایی است. این بازیکن برزیلی مقابل کره جنوبی عملکرد خوبی نداشت. آنها 4 گل زدند و با مربی خود رقصیدند. جالب نیست، شما باید به تیم بازنده یا حریف احترام بگذارید. برزیل همیشه تیم خوبی بوده است و به نظر می رسد این تیم برای اولین بار است که قهرمان می شود اما سرمربی تیم و شاگردانش کار خوبی انجام نداده اند. شاید آنها فکر می کردند که به راحتی کرواسی را شکست خواهند داد و همه این مشکلات در مجموع به قیمت ضربه پنالتی آنها تمام شد.

بعد از شکست دادن برزیل، فکر می کنید می توانید آرژانتین را شکست دهید و آنها را از جام جهانی حذف کنید؟

ما با نیمار بازی کردیم، حالا نوبت لیونل مسی است. آرژانتین هم تیم خوبی است و الان همه می گویند این تیم قهرمان جام جهانی می شود. امیدواریم این تیم مثل برزیل مقابل کرواسی مغرور باشد، آن وقت اتفاقات بازی برزیل برای ما تکرار شود.

آیا کرواسی می تواند به فینال برسد؟

(این مصاحبه قبل از بازی پرتغال و مراکش انجام شده است) انشاالله به فینال می رسیم، از طرفی اگر رونالدو بتواند با پرتغال به فینال برسد خیلی خوب است. من کریس را خیلی دوست دارم و امیدوارم کرواسی و پرتغال به فینال برسند و در نهایت ما قهرمان جام جهانی شویم.

واکنش خنده دار رادوشویچ به حذف برزیل؛ نیمار را لگد زدیم، حالا نوبت مسی است! / لیواکوویچ اکنون قهرمان کرواسی است

بازی تیم ملی ایران را دیدی؟

بله دیدم و به نظرم نتیجه تیم ایران با کارلوس قابل پیش بینی بود!

چرا؟

6، 7 بازیکن تصمیم گرفتند کارلوس – کی روش را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنند و با دراگان اسکوسیچ که بهترین نتایج را در مقدماتی جام جهانی مقابل ایران کسب کرد، همکاری کنند. من هرگز نفهمیدم چرا اسکورسیچ اخراج شد. این چیز خوبی نیست و شاید با اسکورسیچ حتی ایران بتواند در جام جهانی به مرحله حذفی صعود کند. به هر حال تو تصمیم گرفتی که بیایی، اما کسی نپرسید که در مصر و کلمبیا چه کار کرد. کارلوس کایروس مربی مناسبی برای تیم ملی ایران نیست.

نظر شما در مورد عملکرد دروازه بان تیم ملی چیست؟

علیرضا بیرانوند و حسین حسینی دروازه بان استقلال مقابل ولز درخشان بودند. بازی انگلیس را نبینید! دروازه بان نیمکت نشین هیچ وقت انتظار نداشت که در دقیقه 10 وارد زمین شود و جام جهانی هم همینطور! حسینی به نظر من در شرایط سختی مقابل انگلیس قرار داشت، اما مقابل ولز عالی بود. مشکل تیم ملی ایران دروازه بان نیست، باید وضعیت تعویض و سرمربی را در نظر بگیرند.

آیا شما واقعا مربی هستید؟ !

اگر بخواهم 4 یا 5 سال دیگر بازی کنم و بعد مربی پیدا کنم، باز هم می توانم شوت بزنم. این دوره سطح B یوفا من است. برای مربیگری خیلی زود است.

دوست داری به عنوان مربی به فوتبال ایران برگردی؟

به خواست خدا!

بیشتر بخوانید:

258254

دکمه بازگشت به بالا