ورزشی

واکنش فدراسیون وزنه‌برداری به پناهندگی دختر ملی‌پوش کشورمان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از فدراسیون وزنه برداری، علی مرادی با اشاره به پناهندگی وزنه برداران کشورمان گفت: این وضعیت برای ما اجتناب ناپذیر است، اما برای دنیای ورزش اجتناب ناپذیر است. المپیک اخیر، یکی از دختران به کشور دیگری رفت. ورزش در سرتاسر جهان فراز و نشیب های خود را دارد و ما باید الهام بخش ورزشکاران بیشتری باشیم تا بفهمند چگونه از این اتفاق جلوگیری کنند یا مهاجرت را کاهش دهند.

مرادی همچنین گفت: به نظر می رسد اینها اقدامات غیردوستانه ای است که به کل کشور و ورزش لطمه می زند؛ یک فرد خودخواه که همه خاستگاه دختران جدیدی را که در این ورزش شرکت می کنند از بین می برد، چه پناهنده باشید و چه بخواهید مهاجرت کنید، اینها همه به دور از ارزش‌های اخلاقی هستند، فکر می‌کنم آن‌ها باید کمی روی مسائل خود تمرکز کنند تا به آنها نگاه وسیع‌تری داشته باشند. این حوزه در کشور جدیدی است و 50 سال در سه سال و نیم انجام شده است.

وی با بیان اینکه کسانی که در این رشته معروف هستند که برخی از آنها پناهنده هستند نتوانسته اند مدال مناسبی کسب کنند، افزود: ورزشکاران ما سه سال و نیم است که مدال های ورزشی خوبی کسب کرده اند و شایسته حمایت هستند. ما حمایت می کنیم؛ جلسات داوری و مربیگری بیشتری برای بانوان داریم. ما روی ساختن کمپ های بهتر کار می کنیم. علاوه بر این، در بحث برگزاری اردوها در سراسر استان، با معاونین زن ملاقات کردیم تا آنها بهتر آموزش ببینند.

سوالات سوء مدیریت و محکومیت پرونده یکتا جمالی؟ وی گفت: من به این مسائل برنمی گردم چون مرزی است. اگر اتفاقی افتاد باید تذکر دهیم و در صورت نیاز به حمایت باید آن را انجام دهیم. تشویق و تنبیه کجاست؟ در خانه اگر پدر تذکر ندهد به وظیفه خود عمل نمی کند. یک معاون رئیس جمهور داریم که در حوزه زنان کار می کند. معاونت های استان ها هم همین طور.

وی گفت: در بسیاری از موارد حتی تیم هایی از افراد را به آمریکا فرستادیم. بدون هیچ تنشی می آیند و می روند. چنین رفتاری، مهم نیست که چقدر برای ایجاد شرایط تلاش می کنید، فردی که واقعاً می خواهد شغل خود را بفهمد. فردی که یک شب به رختخواب می رود و صبح زود از خواب بیدار می شود، به بهانه اینکه حال خانواده اش را جویا می شود، ساعت هشت از مربی مربوطه وقت می گیرد، بدون برنامه ریزی نمی تواند این کار را انجام دهد. یا شخصی مصاحبه کرد و گفت که او را از آلمان برده اند، بنابراین آنها برنامه ریزی کردند و سازمانی را حول آن مسائل ساختند. احساس من این است که شبکه های قاچاق انسان اینها را مدیریت می کنند. سیستم سازماندهی شده است.

وی در پایان افزود: امکان ندارد یک نوجوان 17 ساله شب بخوابد و صبح تصمیم دیگری بگیرد. نکته خاص این است که او آنقدر مهربان بود که نه به کسی گفته شد و نه کسی از وضعیت خبر داشت.

دکمه بازگشت به بالا