خانواده و جامعه

واکنش محیط زیست به اعتراض شورای شهر تهران به راه اندازی فاز ۶ کارخانه سیمان

به دنبال انتقاد رئیس کمیته میراث شورای شهر تهران مبنی بر راه اندازی مجدد شش واحد کارخانه سیمان تهران در فصل سرما و افزایش غلظت آلاینده ها ، انتشار آلاینده ها به طور موقت متوقف شد. خروجی دودکش کارخانه اکنون دارای استانداردهای زیست محیطی است.

زهره عبادتی در گفت وگو با patc هنگامی که وی در مورد تعطیلی دو ساله واحد 6 کارخانه سیمان تهران صحبت کرد ، گفت: وزارت حفاظت محیط زیست شهر ری به دلیل قدیمی بودن و سیستم فیلتر آن ، کار واحد 6 کارخانه را به مدت شش ماه متوقف کرد و اقدامات پیگیری را انجام داد. ، شکایات و هشدارها. اقدامات لازم برای بهینه سازی سیستم جدید فیلتراسیون انجام شد ، اما کارخانه سیمان تهران برای نصب سیستم فیلتراسیون جدید ، عملیات واحد 6 را به مدت دو سال متوقف کرد..

وی تأکید کرد: اگر فعالیت ها و دودکش ها در هر بخش صنعتی در چارچوب استانداردهای زیست محیطی باشد ، اگر واحد و کارخانه استانداردهای زیست محیطی را نقض کرده و در مواقع اضطراری آلودگی هوا ، بخش در هر زمان یا فصلی از سال باشد. فعالیت ها مشکلی ایجاد نمی کنند. بر اساس تشخیص شرایط اضطراری آلودگی هوا که نیاز به توقف فعالیت واحدهای مختلف دارند ، از فعالیت کلیه واحدهای آلاینده جلوگیری می شود.

مسئول اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری درباره طرح گشت ادارات صنعتی و کارخانه های اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: از آنجا که شهرستان ری بزرگ و تقریباً صنعتی است ، کارخانه های مختلف شامل پالایشگاه های نفت ، کارخانه های سیمان ، شن و ماسه است. صنعت نفت در این شهر واقع شده است. با این حال ، هر روز واحدهای صنعتی باید کنترل و نظارت شوند ، به ویژه هنگامی که آلودگی هوا و برگشت دما رخ می دهد و نظارت روزانه افزایش می یابد. پس از این گشت ها ، اگر واحدی خارج از چارچوب استاندارد زیست محیطی فعالیت کند ، تماس لازم را با آن واحد برقرار می کند.

عبادتی سرانجام خاطرنشان کرد: بسیاری از دودکش های بزرگ صنعتی در ری به سیستم های نظارت بر زمان واقعی مجهز هستند و ما می توانیم خروجی دودکش این واحدها را از طریق اینترنت بصورت شبانه روزی کنترل کنیم. کارخانه سیمان تهران نیز یکی از واحدهای مجهز به سیستم نظارت بر زمان واقعی خروجی دودکش است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا