فرهنگ و هنر

واکنش های صنفی به ماجرای “لامینور” داریوش مهرجویی

پس از انتشار ویدئویی از اعتراض داریوش مهرجویی به حذف «لمینور» از اکران نوروزی به دلیل اتمام پروانه نمایش، دو اتحادیه بیانیه‌ای در حمایت از «مهمان مامانی» سازنده «گاو» منتشر کردند.

به گزارش patc، کانون کارگردانان سینمای ایران گفت: «فیلم دو دقیقه‌ای داریوش مهرجویی تلخ‌ترین فیلم کوتاه تاریخ سینمای ایران است.» او با ابراز تاسف از این که این کارگردان ۸۲ ساله از این شرایط «گیج» شده است.
ائتلاف با نگاهی به فیلم گاو دیگر داریوش مهرجویی که در اوایل انقلاب زندگی این فیلم را پس از انقلاب جاری کرد، در بخشی دیگر از بیانیه تاکید کرد که «هویت و اعتبار این فیلم متعلق به یک مرد بزرگ است. مثل داریوش.شخصیت مهرجویی و “این یک نسل بی نظیر است”.
در این بیانیه به بررسی و ابطال پروانه نمایش اعتراض شده و در نهایت از محمد خزایی، رئیس سازمان سینمایی خواسته شده است تا قبل از نشستن داریوش مهرجویی مقابل اداره ارشاد، پروانه نمایش لمینت را تمدید کند و همچنین «نوآوری مجدد» داشته باشد. پایان دادن به یک سینمای دارای مجوز

انجمن صنفی تهیه کنندگان و کارگردانان نیز در بیانیه ای در دفاع از داریوش مهرجویی خواستار بیانیه ای صریح و صریح شد: «عدم اکران فیلم های پروانه ساخت استادان بزرگمان چه فایده ای دارد؟!» رهبری این شرایط و سوال کجاست؟ !
آنها همچنین در بخشی دیگر از بیانیه خود از پیگیری حرکت اعتراضی داریوش مهرجویی خبر دادند.

patc بخش هایی از هر دو بیانیه را منتشر کرده است.

در این مورد بخوانید:

واکنش ها به لبه فیلم مهرجویی: فیلم ها دادگاه نیستند!

ایلبگی: «لامینو» ممنوعیتی ندارد

واکنش سازنده Laminor به نظرات

تعهد داریوش مهرجویی در اکران عید فطر در فیلم «لمینور»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا