حوادث و رویدادها

وجود گاردریل ناایمن یکی از دلایل حادثه رانندگی در محور کاشان – قم

patc/ اصفهان مسئول پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان حضور ناایمن گارد راه آهن در محور کاشان – قم را یکی از دلایل برخورد تریلر با خودروی سواری اعلام کرد که 8 کشته و 16 مجروح برجای گذاشت.

سرهنگ اصغر زارع با اعلام این خبر گفت: ساعت 3 و 25 دقیقه بامداد امروز یک دستگاه یدک کش حین حرکت در محور کاشان – قم از مسیر منحرف و با اتوبوس حامل 21 مسافر از استان دهدشت به لاین مقابل حرکت کرد. وقتی کهکیلویه با آنها برخورد کرد، بویراحمد در راه تهران بود.

وی افزود: در این حادثه یک سرنشین تریلر و 7 سرنشین اتوبوس بر اثر برخورد شدید در صحنه تصادف جان باختند، 16 نفر مجروح و 11 نفر بستری شدند و 5 نفر سطحی بودند.

نقش گاردریل های ناایمن در وقوع و شدت تصادفات امروزی

مسئول پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان علت اصلی این حادثه را ناتوانی راننده یدک کش به دلیل خستگی و خواب آلودگی در کنترل وسیله نقلیه دانست و مقاومت لازم را نداشت، بنابراین گاردریل ناایمن نیز نقش داشته است. . کارشناسان وقوع و شدت حادثه را تقصیر سازمان مربوطه می دانند.

38 نفر در محور کاشان – اصفهان و “کاشان – قم” جان باختند.

به گزارش patc و به نقل از پایگاه خبری فرماندهی انتظامی استان اصفهان: از ابتدای سال 1400 با احتساب جانباختگان حادثه امروز، 38 نفر از هموطنانمان در محورهای کاشان – اصفهان و کاشان – قم “تبر” 219 درگیر شدند. مردم کشته و زخمی شدند.

نیاز به تعمیر سریع آسفالت جاده و تعویض گاردریل

زارع با بیان اینکه محور کاشان – اصفهان و کاشان – قم حدود 264 کیلومتر است، خاطرنشان کرد: روسازی آسفالت نامناسب و گاردریل ناایمن است که لازم است در اسرع وقت نسبت به ترمیم آسفالت جاده اقدام شود. گاردریل های این محور و جایگزینی آنها با نیوجرسی مفصلی است تا حتی اگر خودرو به دلیل خواب آلودگی راننده منحرف شود، وارد لاین مخالف جاده نشود.

نقش وسایل نقلیه انعطاف پذیر و جاده های ایمن در کاهش تلفات

مسئول امنیت عمومی اداره کل امنیت عمومی استان با بیان اینکه بررسی ها نشان می دهد 70 درصد تصادفات رانندگی به عوامل انسانی مربوط می شود، افزود: اما در سال های اخیر پلیس توانسته از تعداد زیادی از هموطنان جلوگیری کند. اما باید توجه داشت که خطای انسانی ناگزیر است، اگر خودروهای بادوام‌تری بسازیم و به ایمنی راه‌ها توجه بیشتری کنیم، با وجود خطاهای انسانی، تلفات کمتری در تصادفات شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا