حوادث و رویدادها

وجود ۱۲۰۰ معتاد متجاهر در لرستان

patc/ لرستان دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: حدود 1200 معتاد متجاهر در سطح استان داریم و مسئولان از ما می خواهند در سفرهای شهرستانی آنها را جمع آوری و درمان کنیم.

اردشیر صفاپور در دومین جلسه کمیته مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: در جلسه گذشته چندین مصوبه داشتیم که برخی از آنها اجرایی شده و برخی باید در طول سال اجرایی شود.

وی ادامه داد: سه کمیته حقوقی و قضایی، ضد عرضه و فرهنگ سازی برگزار شد.

صفاپور گفت: 16 خودرو به سازمان کاشف اهدا شد و در جشنواره آموزش جوانان سالم شرکت کردیم.

رئیس کمیسیون مبارزه با مواد مخدر لرستان درباره حضور دانشجویان در دانشگاه لرستان در زمینه آسیب های اجتماعی گفت: سه دوره آموزشی مختلف با موضوع فضای مجازی در منطقه کرسنت استان داریم.

وی ادامه داد: اصلی ترین موضوعی که باید پیگیری کنیم استفاده از ظرفیت خیرین است که متاسفانه در استان ما وجود دارد و باید در این زمینه تلاش کنیم.

صفاپور گفت: با یکی از خیرین در مشهد جلسه داشتیم که قول حضور در استان را دادند.

وی با اشاره به مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفت: در حال بحث درمان معتادان متجاهر، شناسایی اموال قاچاقچیان هستیم.

این مسئول ادامه داد: طرح همیار زندگی آموزشی در حال اجراست و مهمتر از آن در همه ابعاد جامعه به ویژه آموزش و پرورش که زیربنای آموزش و سلامت اجتماعی است اجرا می شود.

صفاپور در خصوص تکمیل و تجهیز مرکز ماده 16 و تبصره 2 لرستان گفت: در مرکز استان یک مرکز مردانه ماده 16 داریم که زیر نظر وزارت رفاه است، مرکزی به نام کرامت که توسط سپاه استان مدیریت می شود. و مرکز نظرات «دو قانون ذیل ماده 16 در مورد زنان مصرف کننده مواد مخدر در مرکز استان داریم.

رئیس کمیسیون مبارزه با مواد مخدر لرستان افزود: در سال 91 مرکز نور در شهرک باباعباس افتتاح شد، زمینی که از سوی کمیسیون برنامه ریزی استان به ما اختصاص داده شده حدود 7 هکتار است.

وی افزود: حدود 1200 معتاد متجاهر در سطح استان داریم که مسئولان استانی و شهرستانی از ما می خواهند در سفرهای شهرستانی آنها را جمع آوری و درمان کنیم.

صفاپور گفت: ما در حال مصرف منابع ملی هستیم، تاکنون یک ریال از منابع استانی دریافت نکرده ایم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا