حوادث و رویدادها

ورود دادگستری گلستان به پرونده تعرض به سبزی فروش گرگانی

patc/ گلستاین با ورود جدی قوه قضائیه، پرونده برخورد مسئولان سد معبر با سبزی فروشان گرگانی از سوی کمیته پدافند غیر نظامی دادگستری گلستان به روی میز گذاشته شد.

حیدر آسیابی در گفت وگو با patc، با اشاره به اینکه قوه قضائیه در اجرای خود کرامت انسانی را خط قرمز می بیند، اظهار کرد: همواره به همه همکاران خود در قوه قضائیه و دستگاه قضایی عزیز تاکید کرده ایم که با هتک حرمت ها و کرامت انسانی برخورد شود. عزت و احترام به حقوق شهروندی، خدا را شکر که اینها در اکثر موارد درست و کامل هستند.

وی با بیان اینکه پس از دریافت گزارش برخورد مسئولان شهرستان گرگان با یک دستفروش، موضوع را جدی گرفتیم، افزود: این پرونده روی میز کمیسیون صیانت از حقوق شهروندی قضایی گلستان گذاشته شده است.

رئیس قاضی استان گلستان با تاکید بر اینکه کمیته حفاظت مدنی قضایی گلستان برای بررسی 6 مورد تخلف از حقوق شهروندی تشکیل جلسه داد، خاطرنشان کرد: علاوه بر این 6 پرونده، برخورد مسئولان سد شهرستان گرگان با دستفروشان را نیز بررسی کرد. .

آسیاب کردن

وی با بیان اینکه محدوده عمل همه دستگاه ها را قانون تعیین می کند، افزود: چارچوب برخورد با افراد حتی اگر مجرم و مجرم باشند باید بر اساس قانون و حفظ کرامت انسان ها و اسلام باشد. آن چیزی است که ما در جامعه داریم. اصول اولیه در.» اسلامی است.

به گزارش patc، چند روز پیش فیلمی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که نشان می دهد ماموران پاسگاه این شهر با دستفروشان شهر گرگان برخورد بسیار بدی کردند. به نظر می رسد رویکرد جدید قوه قضاییه به ویژه در گلدشتاین برای رسیدگی سریع و اصولی به پرونده ها ضمن عدم پاسخگویی به بازخوردهای اجتماعی، موجب کاهش سرمایه اجتماعی، افزایش سطح اعتماد عمومی به قوه قضائیه و تحقق عدالت اجتماعی می شود. در جامعه کمک بزرگی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا