حوادث و رویدادها

ورود هلال احمر به موضوع عفاف و حجاب

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه فعالیت های جمعیت هلال احمر در حوزه عفاف و حجاب مطلوب است و تلاش های این جمعیت سازنده و سازماندهی شده است، گفت: باید شناختی از حجاب و حجاب داشته باشیم. فرهنگ در این زمینه تعریف واحد.

به گزارش patc، یعقوب سلیمانی در جلسه کارگروه عفاف و حجاب جمعیت هلال احمر که با حضور نمایندگانی از وزارت کشور برگزار شد، گفت: در کنار یکسان سازی رویه ها باید برنامه ریزی های بزرگی در این زمینه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه حضور جوانان مشتاق خدمت در پایگاه هلال احمر با سنگر دفاع مقدس پیوند خورده است، افزود: نجاتگران هلال احمر با عشق، علاقه و ایثار به مردم خدمت می کنند که این توانایی عظیمی است. ترویج فرهنگ عفاف و حجاب».

روش های ترویج فرهنگ حجاب به جمعیت هلال احمر

در ادامه محمد گلشن رئیس سازمان جوانان هلال احمر و کارگروه عفاف و حجاب هلال احمر به تشریح مهمترین اقدامات این سازمان در حوزه عفاف و حجاب طی سال و هفته گذشته پرداخت. عفاف و حجاب گفت: شیوه اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب نیز تهیه و به کل جمعیت هلال احمر ابلاغ شد.

بای هیل همچنین به اقدامات مشترک استان ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: در هفته عفاف و حجاب سال گذشته در مجموع 280 کارگاه آموزشی در سراسر کشور برگزار شد که 5 هزار و 900 نفر با مشارکت فعال از این آموزش ها بهره مند شدند. 16 استان

وی افزود: جوانان و نوجوانان، آسیب شناسی زنان، خانواده و اشتغال، زندگی فعال، فرزندپروری و تربیت فرزندان سالم از محورهای دوره های آموزشی هلال احمر بوده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در خصوص عوارض عفاف و حجاب گفت: کمبود یا ضعیف بودن برخی قوانین، کمبود وقت و نیروی انسانی در این زمینه، عدم آگاهی نظام مند به موضوع، عدم توجه به عوامل خانوادگی. کمبود بودجه و نظارت مستقیم.» در این شماره.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، مهدوی سرپرست تیم بازرسی هلال احمر نیز در این نشست تاکید کرد که جمعیت هلال احمر از توانمندی های بسیار خوبی از جمله حضور جوانان و داوطلبان برخوردار است و خواهند داشت. بسیار موثر باشد.توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا