بین الملل

وزیر خارجه امارات با رئیس رژیم صهیونیستی دیدار کرد+عکس

به گزارش خبرگزاری آنلاین patc، عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات عصر امروز (پنجشنبه) با اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش رسانه های عبری، دو طرف در دفتر رئیس رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی دیدار و گفتگو کردند.

رئیس رژیم صهیونیستی با انتشار عکس های مربوط به این دیدار در حساب کاربری خود نوشت: امروز با آغوش باز از شاهزاده شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات استقبال می کنیم.

وی افزود: ما خوشحالیم که سفر جناب عالی به اسرائیل را دو سال پس از امضای معاهده تاریخی ابراهیم جشن می گیریم.

عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی شب گذشته برای اولین بار به تل آویو، پایتخت رژیم صهیونیستی سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات، در این سفر که چند روز به طول خواهد انجامید، بن زاید در مراسمی به مناسبت دومین سالگرد امضای توافق سازش موسوم به توافقنامه «ابراهیم» بین امارات و امارات متحده عربی شرکت خواهد کرد. . رژیم صهیونیستی.

در سپتامبر 2020، امارات با میانجیگری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، توافقنامه عادی سازی را با رژیم صهیونیستی امضا کرد. در پی این توافق، بحرین، مغرب و سودان نیز به این روند پیوستند.

امیر هایک سفیر رژیم صهیونیستی در امارات نیز دوم شهریورماه امسال از انتقال سفارت این رژیم به مقر دائمی این رژیم در ابوظبی خبر داد.

وی در حساب کاربری خود در توییتر با اشاره به انتقال سفارت رژیم صهیونیستی به مقر دائمی آن در ابوظبی افزود: پس از سختی کار، اکنون سربلند، خوشحال و هیجان زده هستیم.

انتهای پیام /ص
صفحه اول این مقاله را توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا