ورزشی

وضعیت پیچیده نیمکت استقلال؛ چالش آتیلا حجازی برای حضور در جمع آبی‌ها

به گزارش خبرگزاری patc؛ استقلال باید شامگاه دوشنبه بیست‌وچهارم اردیبهشت‌ماه در جریان هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران، آخرین بازی هفته را در ورزشگاه آزادی تهران برابر فولاد خوزستان برگزار کند. با توجه به حساسیت کورس قهرمانی، آبی‌پوشان پایتخت برای تثبیت جایگاه خود در رتبه نخست و گام برداشتن در مسیر قهرمانی در لیگ بیست‌وسوم، راه چاره‌ای جز کسب 3 امتیاز مسابقه روز دوشنبه ندارند. استقلالی‌ها بعد از گذراندن هفته‌ای پرماجرا، سرانجام توانستند بردی دراماتیک را در بازی قبلی برابر ذوب‌آهن جشن بگیرند تا صدرنشین لیگ بیست‌وسوم بمانند.

به گزارش فوتبال 360، آبی‌ها از ابتدای فصل مشکلات متعددی داشته‌اند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، چالش خالی بودن نیمکت استقلال است. رعایت قانون سقف بودجه باعث شد تا حواشی زیادی از ابتدای فصل میان کادرفنی و مدیریت باشگاه استقلال شکل گیرد که در نهایت این مناقشه، علی خطیر پیش از پایان فصل از سمت خود کنار رفت. در هفته‌های گذشته و با توجه به مصدومیت‌ها و محرومیت‌های سریالی بازیکنان استقلال، نکونام با استفاده از بازیکنان جوان و زیر 23 سال سعی داشته تا نیمکت خود را تکمیل کند.

از مربی بدنساز تا مدیر رسانه‌ای سکونشین!

سرمربی استقلال در کنار مشکلات موجود در زمینه کمبود بازیکن، در فصل جاری با چالش کمبود همکار روی نیمکت تیم خود هم مواجه بوده است؛ به‌طوری‌که از ابتدای فصل، مجوز حضور یوسو سسما، مربی بدنساز آبی‌پوشان پایتخت روی نیمکت استقلال صادر نشده و گفته می‌شود این موضوع مرتبط با قوانین سقف بودجه است. در اتفاقی عجیب و کم‌سابقه در طول 2 دهه اخیر، آبی‌ها بخش مهمی از فصل جاری را بدون مدیر رسانه‌ای پشت سر گذاشتند و همچنان هم جواد نکونام به تنهایی در نشست‌های خبری شرکت می‌کند.

نکونام در زمینه انتخاب مدیر رسانه‌ای، به دنبال معرفی گزینه خود به باشگاه بود و جالب آنکه برای مقطعی کوتاه، مجوز فعالیت سعید اکبری در نقش مدیر رسانه‌ای استقلال صادر شد اما با توجه به عدم رفع مسائل غیرفوتبالی موجود برای او، از ادامه فعالیت اکبری در نقش مدیر رسانه‌ای استقلال جلوگیری شد تا روی نیمکت استقلال یک جای خالی مهم نمایان باشد و اکبری از روی سکوهای ورزشگاه آزادی کار خود را دنبال می‌کرد. بعد از علی سامره و نصرالله خواجه‌گیری، در ادامه تغییر و تحولات سرپرست تیم استقلال، آتیلا حجازی در قامت سرپرست جدید منصوب شد.

تلاش‌های بی‌سرانجام برای دریافت مجوز آتیلا

حجازی که سابقه بازی و مربیگری در استقلال را دارد، در حالی سمت جدید را پذیرفته که هنوز مجوز فعالیت او هم صادر نشده است. سرپرست جدید آبی‌ها که بعد از تغییر و تحولات مدیریتی مراسم معارفه‌اش برگزار شد، در دیدار قبلی مقابل ذوب‌آهن اصفهان سکونشین بود و گفته می‌شود در آستانه 48 ساعت تا برگزاری دوئل با فولاد خوزستان، همچنان خبری از صدور مجوز حجازی نیست و او به دلیل مسائل غیرفوتبالی اجازه حضور روی نیمکت آبی‌ها را ندارد و این مسئله بدان معناست که در کنار مربی بدنساز و مدیر رسانه‌ای، حالا جای خالی سرپرست هم روی نیمکت استقلال احساس خواهد شد!

حجازی نیامده، رفتنی می‌شود؟

مدیران باشگاه استقلال در حالی به دنبال رفع مشکل آتیلا حجازی هستند که فعلاً تلاش‌شان راه به جایی نبرده و در این میان حتی نام چهره‌های آلترناتیو حجازی هم مطرح شده است؛ از بیژن طاهری تا ستار همدانی. طاهری که در سال قهرمانی آبی‌ها در لیگ بیست‌ویکم در نقش سرپرست فعالیت می‌کرد، در حال حاضر در تیم دسته دومی کویر مقوا تهران مشغول به فعالیت است و گفته می‌شود تا پایان فصل جاری امکان فسخ قرارداد ندارد. ضمن آنکه شرایط همدانی هم که سابقه فعالیت در پست‌های مختلف را در باشگاه استقلال دارد، نامشخص است و باید دید در هفته‌های سرنوشت‌ساز لیگ بیست‌وسوم، بحران به‌وجود آمده چگونه حل‌وفصل خواهد شد و آیا سرانجام مجوز آتیلا حجازی صادر می‌شود و یا به مانند دیدار با ذوب‌آهن، آبی‌ها در هفته‌های پیش‌رو بدون سرپرست کار خود را پیش می‌برند!

258 258

دکمه بازگشت به بالا