فرهنگ و هنر

وظیفه ما حمایت و حفاظت از راه امام راحل(ره) است

patc/ لرستان رئیس دانشگاه دین و مذهب با بیان اینکه تکیه بر کلام امام راحل (ره) ذهن مردم را روشن می کند و راه را برای بشریت باز می کند، گفت: راهیان نور راه امام راحل است.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب امروز 15 خردادماه به مناسبت گرامیداشت سالگرد قیام خونین 15 خرداد در حوزه علمیه کمالیه خرم آباد با اشاره به نقش مردم و علمای لرستان در شکل گیری ایران نماینده جمهوری اسلامی گفت: علمای بزرگ لرستان و خرم آباد پایگاه امام راحل هستند.

وی با اشاره به اینکه آیت الله قاضی نماینده امام بود و یاد و خاطره آیت الله تحریر خرم آباد در پاکستان همچنان در اذهان شیعیان است، خاطرنشان کرد: آیت الله شاه راکی ​​در این کشورها برگزار می شود.

نواب گفت: آیت الله عیدی از دیگر علمای بزرگ لرستان در بوسنی و هرزگوین منشأ تألیفات بسیاری بوده است.

رئیس دانشگاه دین و دین با بیان اینکه امام راحل (ره) در سال 42 تحول جهانی ایجاد کردند، گفت: اگر از غرایز دشمن ناامید شد، بداند انقلاب وارد دنیای انسان شده است. به راهی می رسد که انسان باید طی کند .

وی در ادامه با اشاره به اینکه شعر زیبای «سلام فرمانده» سه روز پس از رسانه ای شدنش وارد کاشمر شد و در آن نوشته شد، گفت: اگر این شعر مورد توجه رهبری قرار گرفت به این دلیل بود که از افق گذشته بود. “

نواب با اشاره به پیشرفت کلی جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت صنعت هسته ای گفت: سردار سلیمانی ابرقدرت های جهان را متقاعد کرد که باید از سوریه حمایت کنید و ما نتایج شکست داعش را دیدیم، کما اینکه سردار سلیمانی بود. سرباز و پیرو امام».

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان اینکه همه رهبران جهان به صلابت جمهوری اسلامی ایران اذعان دارند، افزود: برخی از مردم ناامیدانه فریاد می زنند، هر چند ما مشکلات تحمیل شده توسط ابرقدرت را می دانیم و خدای نکرده است. آن را حل خواهند کرد.”

وی با اشاره به اینکه سخنان امام رهیر(ع) بر این مبناست که پیامبر برای نجات بشر و بشر و مستضعفان عالم آمده است، گفت: امام برای مستضعفان عالم نوشته شد. دنبال جنگ، خشونت و ترور نیست، وقتی می خواستند حسنعلی منصور را ترور کنند، امام راحل اجازه ترور ندادند.

نواب این نوارها را سلاح امام دانست و افزود: امام ذهن مردم را روشن کرد و راه را برای بشریت باز کرد که گویی پیشوایان دینی آن ها راه را مدیون امام هستند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: شهدا راه بصیرت را از 15 خرداد آغاز کردند و بشریت این راه را ادامه خواهد داد و وظیفه ما حمایت و پاسداری از راه بصیرت افزایی امام راحل است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا