عمومی

وعده افتتاح فاز اول کتابخانه مرکزی خرم‌آباد تا پایان شهریور – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری مایر – گروه استانی: پروژه کتابخانه مرکزی هولام آباد به پروژه ای تاریخی در مرکز لرستان تبدیل شده و برای اولین بار در ۱۹ سال گذشته به مرحله افتتاح نرسیده است.

کتابخانه مرکزی خرم آباد جنب مصلی الغدیر این شهر پروژه ای است که می تواند بخشی از کمبودهای حوزه فضای کتابخانه در مرکز لرستان را برطرف کند، از این رو تکمیل این پروژه به یکی از خواسته های جدی مردم تبدیل شد. مردم و مقامات

متأسفانه لرستان از نظر سرانه فضای کتابخانه در وضعیت نامساعدی قرار داشت، بنابراین اهمیت تکمیل و بهره برداری از پروژه بیش از پیش نمایان شد. بخش استان های انتهای جدول، استان های مختلف کشور هستند.

توجه دولت سیزدهم به پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد

از سوی دیگر روند کند ساخت پروژه کتابخانه مرکزی نیز انتقادات زیادی را از سوی مردم و مسئولان استان به همراه داشته است که بر اساس برخی اظهارنظرها این پروژه نزدیک به 19 سال است که مردم لرستان را در تعلیق نگه داشته است. سال ها.

تکمیل پروژه های فرهنگی و هنری در لرستان در سفر رئیس جمهور به استان لرستان مورد توجه دولت سیزدهم قرار گرفت تا امیدها برای توسعه این طرح ها به ویژه پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد زنده شود.

کتابخانه های 19 ساله/ میلیاردها اعتبار برای بازگشایی پروژه های فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر رئیس جمهور به لرستان مسئولیت پیگیری پروژه های فرهنگی و هنری لرستان را برای بررسی و تکمیل تا زمانی که «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توییتر خود نوشت: «200 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل تالار هنر مرکزی خرم آباد و 60 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل کتابخانه در سفر هیئت دولت به استان لرستان سلام عموم مردم در استان تعیین تکلیف شد. تلاش می کنیم با از سرگیری روند پروژه های نیمه تمام، بیشتر نواقص دولت سیزدهم را برطرف کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پیشتر در جلسه کمیته اجرایی استان در پایان بازدید دولت گفت: 60 میلیارد برای تکمیل کتابخانه سلام خرم آباد مرکزی، نورآباد، سلامبروجد و شتر ما در مورد آن فکر کرده ایم.

تعهد برای شروع فاز اول پروژه در پایان شهریور

بهرام ستاری معاون استاندار لرستان در بازدید از این پروژه گفت: پیشرفت واقعی فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد بین 80 تا 85 درصد است.

وی گفت: امیدواریم که از طریق برنامه کوچک پروژه باید هر چه زودتر به مرحله راه اندازی برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه این پروژه تاکنون 18 میلیارد تومان هزینه داشته است، افزود: روند ساخت فاز دوم پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد اعم از سالن، اداره و … کمی عقب مانده است.

کتابخانه های 19 ساله/ میلیاردها اعتبار برای بازگشایی پروژه های فرهنگی

ستاری تصریح کرد: مدیریت و سازمان پروژه را می خواهیم کوچک و مدیر پروژه می تواند برنامه ریزی کند کوچک کار در حال انجام در دستور کار گنجانده شده است.

وی گفت: فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد تا پایان شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

تجهیز کتابخانه فاز دوم برای واگذاری اعتبار

فرشته طهماسبی، مدیرکل نهادهای کتابخانه ای سلام سرلشکر لرستان در این بازدید همچنین به تجهیز فاز اول پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد اشاره کرد و گفت: فاز اول این کتابخانه شامل کتابخانه، اتاق مطالعه، محوطه نابینایان و ناشنوایان و دوره های آموزشی مرتبط با آن است. کتابخانه و غیره

وی گفت: زمانی که پروژه را به ما تحویل دهند، ما به عنوان اپراتور عملیات تجهیز را آغاز می کنیم.

مدیرکل نهاد کتابخانه سلام سرلشکر لرستان ادامه داد: در حال حاضر تعداد زیادی منابع و کتاب کتابخانه ای تهیه کرده و در کتابخانه مرکزی خرم آباد قرار داده ایم.

طهماسبی گفت: فاز دوم این کتابخانه شامل مدیریت و آمفی تئاتر این تئاتر بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تعهد افتتاح فاز 1 کتابخانه مرکزی خرم آباد تا پایان شهریور

وی گفت: به هموطنان عزیز این اطمینان را می دهیم که در صورت تامین اعتبار برای سفر اخیر ریاست جمهوری و توجه ویژه هیئت حاکمه به زودی فاز دوم این کتابخانه به بهره برداری خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، وجود یک پروژه فرهنگی نیمه تمام در لرستان نشان می دهد که مسئولان در گذشته تقویت زیرساخت های فرهنگی هنری را جدی نمی گرفتند، فرهنگ مردم کاهش می یابد و اکنون دولت سیزدهم به حل این پروژه رسیدیم تا دوباره آن را برای این پروژه فرهنگی بسازیم افتتاحیه امید می آورد.

دکمه بازگشت به بالا