عمومی

وقتی سیف کارشناس ارزی صداوسیما می‌شود

موضوع بخش اقتصادی ستون 14 خبر امروز “آزمایش مدیریت پولی” است که ولی ا… سیف رئیس سابق بانک مرکزی مهمان و کارشناس این بخش از بخش اقتصادی است.

ایسناپلاس: این اتفاق زیاد می افتد و گاهی می بینیم که افراد اصولی را رعایت نمی کنند و دیگران را به رعایت آن دعوت می کنند.

ستون خبر ساعت 14 شبکه اول در پایان آذرماه 1398 ستون “کانال اقتصادی” را برای بررسی مشکلات و معضلات اجتماعی و اقتصادی اضافه کرد. با دعوت از کارشناسان این حوزه.

موضوع بخش اقتصادی بخش 14 اخبار امروز «تجربه مدیریت پولی» است و ولی ا… سیف رئیس کل سابق بانک مرکزی مهمان و کارشناس این بخش است.

تردیدی نیست که نقد کارشناسی این روزها در رسانه های داخلی از سیاست ارزی و قیمت دلار وظیفه و انتظار همه بینندگان این رسانه است، اما حضور سیف؛ فردی که در سال های 95 و 96 مبادلات ارزی بزرگی انجام داد. در رزومه خود فراموش شده بیت.

البته ولی الله سیف برای رسیدگی به این پرونده که سهل انگاری وی در زمان مدیریت بانک مرکزی باعث اخلال در نظام اقتصادی شده است در دادگاه ویژه به سر می برد.92-97) به دادگاه ویژه رسیدگی به اغتشاشات نظام اقتصادی را ابلاغ کرد. . به گفته القاصی آنلاین دادستان تهران، بر اثر تخلفات و کم کاری های رئیس کل سابق بانک مرکزی، علاوه بر هرج و مرج نظام اقتصادی، 30 میلیارد و 200 میلیون دلار منابع ارزی و 60 تن ذخایر طلا به دست آمد. نابود.

القاصی آنلاین هنگام ارائه آخرین وضعیت پرونده مداخله ارزی مقامات ارشد دولتی طی سال های 1394 تا 1396، گفت: از سال 1394 تا 1396 نه تنها قوانین مربوطه نظام ارزی کشور نقض شده است، بلکه قوانین مربوطه نیز نقض شده است. تکلیف قانونی تصویب مداخله ارزی و تکلیف قانونی فروش سکه طلا با تابلوهای اعتباری برای پرداخت منابع ارزی به نیازمندان واقعی و جلوگیری از تشکیل بازارهای واسطه ای و دلالی برای این منابع نیز رعایت نمی شود. یکی از پرونده های مهم دادستانی تهران که به همراه کیفرخواست به دادگاه ارسال کردیم، پرونده مداخله ارزی است.

به نظر می رسد حضور سیف در برنامه دیده بان اقتصادی تحت عنوان تجربه مدیریت پول چیزی بیش از انتقال تجربه مدیریتی باشد؛ انتقال عدم تجربه مدیریت حکایت کسانی است که خودشان به اصول پایبند نیستند، اما دیگران را به پایبندی دعوت می کنند. به همان اصول و ارزش ها.

البته این خود گویای این موضوع است؛ تغییر رئیس کل بانک مرکزی و راه‌اندازی نیم‌کوین به‌رغم افزایش قیمت‌ها در چند روز گذشته، به گفته اکثر فعالان حوزه اقتصادی، تا حدودی جو بازار را متعادل کرده است. احساسات بازار را تا حدی متعادل کرد. این یک حرکت مثبت در راستای مدیریت ارزی کشور است. بنابراین، مغرضانه بودن علیه مدیریت ارز جدید حتی اگر بخواهیم درخواست مجازات سیف در دادگاه ویژه رسیدگی به هرج و مرج نظام اقتصادی را نادیده بگیریم، غیرکارشناسی و غیرحرفه ای است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا