فرهنگ و هنر

ویژگی‌های آیت‌الله ری شهری به روایت شریعتمداری

وزیر اسبق کار در خصوص شخصیت آیت الله رئیسی گفت: آن مرحوم علاوه بر عرصه های فرهنگی و علمی در امور اداری دولت و قوه قضائیه و دانشجویان علوم و آینده علمی ملت نیز موفق بود.

به گزارش patc، محمد شریعتمداری وزیر اسبق تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگویی درباره شخصیت آیت الله ری شهری اظهار کرد: مرحوم ری شهری شخصیتی چندوجهی و چند بعدی داشت. او مردی است با هوش جمعی و نظم و انضباط خاص در کنار علم و دانش.

وی ادامه داد: همانطور که در پیام رهبر معظم انقلاب شاهد بودیم ایشان فرمودند: «آیت الله رئیسی هم در فرهنگ و هم در پژوهش، ذخیره ارزشمند انقلاب هستند. آیت‌الله رئیس‌شهری از دوران قبل از انقلاب تا پیروزی انقلاب تا رهبری امام راحل و رهبر معظم انقلاب در عرصه‌های حکومتی و قضایی نقش‌آفرینی کرده و در عرصه‌های مختلف موفق بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در عرصه فرهنگ و علم مجموعه احادیث را ایجاد کرده است که به عنوان مرکز مهم بیان و تفسیر حدیث و حدیث (ع) برای فرهنگ غنی اسلام بی نظیر است. ، امروزه در جهان اسلام نه تنها شیعیان، بلکه تعداد زیادی از علمای جوان در این حدیث ظاهر می شوند و آثار عجیبی مانند دایره المعارف پیامبر اکرم (ص) و امام علی (ع) به دلیل wisdom of The کمیت در این مرکز نوشته شده است.

شریعتمداری یادآور شد: از سوی دیگر در زمان تولیت حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) 5 هزار و 600 متر فضا به وی واگذار شد اما امروز بیش از 170 هزار متر مربع فضاهای فرهنگی وجود دارد. از جمله کتابخانه ها، موزه ها و فضاهای فرهنگی برای کودکان و نوجوانان.» او حتی مجموعه دارالشفا را در جنوب شرق تهران ساخت که مجموعه پزشکی خوبی است. همچنین دارالمومنین را برای مومنان نیازمند برای خدمت به مستمندان منطقه تأسیس کردند.

وی افزود: ایشان در زمینه مسائل اداری و اجتماعی یار و یاور امام راحل بوده اند. ایشان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با آیت الله مشکینی و بعدها با امام راحل و رهبر معظم انقلاب در آنجا بودند. خواهیم ساخت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا