حوادث و رویدادها

پابند الکترونیک سارق حرفه‌ای را به دام انداخت

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق حرفه‌ای در حین سرقت به وسیله رصد با پابند الکترونیکی خبرداد.

به گزارش patc، سرهنگ علی قاسم‌پور در این‌باره گفت: روز گذشته  ماموران کلانتری 114غیاثی در طرح پایش الکترونیکی مجرمان سابقه‌دار حرفه‌ای متوجه حضور یکی از سارقان در ساعت سه بامداد در محدوده خیابان طیب تهران  شدند و با توجه به احتمال حضور این متهم در این ساعت برای سرقت بلافاصله گشت انتظامی به محل حضور سارق اعزام شد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه ماموران متهم را در حین سرقت از مغازه مشاهده کردند ادامه داد: سارق به همراه همدست خود که یک خانم بوده اقدام به سرقت کرده و قصد فرار داشتند که باحضور به موقع پلیس موفق نشد. در ادامه این سارق با مشاهده ماموران قصد داشت تا با سلاح سرد به سمت آن‌ها حمله‌ور شود که با آمادگی ماموران پلیس مواجه، زمینگیر و دستگیر شد.

وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از متهمان چهار عدد گوشی موبایل سرقتی، یک دستگاه لپ تاپ، دوربین مداربسته، دستگاه DVR را که از مغازه به سرقت شده بود کشف کردند و با استعلام موتورسیکلت متهم نیز مشخص شد موتورسیکلت سرقتی است و روز قبل از حوزه کلانتری 110 شهدا به سرقت رفته است.

به گفته قاسم‌پور این سارق حرفه‌ای که سوابق متعدد سرقت داشت، یک ماه قبل توسط پلیس آگاهی تهران احضار و پابند الکترونیکی برای وی نصب شده بود.  سارقانی که با پابند الکرونیکی دستگیر می شوند غیر از محکومیتی که اجرا می شود به میزان پایش آن‌ها هم اضافه می‌شود.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان ایبنکه سه نفر از شکات متهم شناسایی و هر دو متهم برای سیرمراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند، گفت: تحقیقات تکمیلی در این خصوص در حال انجام است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا