عمومی

«پارسیلون» همچنان بلاتکلیف/ از طرح منطقه ویژه اقتصادی چه خبر؟ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری مایر – گروه استانی: تعطیلی یا نیمه فعال بودن واحدهای صنعتی یکی از چالش های حوزه تولید و اشتغال در لرستان است که منجر به از بین رفتن بسیاری از مشاغل در استان شده است.

«پارسیلونزخم های قدیمی صنایع لرستان

لرستان دارای واحدهای صنعتی بسیاری است که زمانی بهترین واحدهای اقتصادی کشور به شمار می رفتند اما در سال های اخیر به دلیل برخی مشکلات و مشکلات این واحدها دیگر نشاط گذشته را ندارند و اساسا تعطیل شده اند.

«پارسیلونخرم آباد که از آن به عنوان «زخم کهنه» صنعت لرستان یاد می شود، سال هاست تعطیل شده و مجموعه ای است که کارگران زیادی در آن مشغول به کار هستند و سهم خوبی از حوزه اشتغال و تولید لرستان دارند.

متأسفانه این کارخانه پس از واگذاری به بخش خصوصی با مشکلاتی مواجه شد که باعث تعطیلی بیش از 2000 کارگر و از دست دادن شغل خود شد.

«پاسیلون» همچنان بلاتکلیف است/ چه برنامه هایی برای SEZ وجود دارد؟

تلاش برای احیای شهرک صنعتی در سال های اخیر در دستور کار برخی از مسئولان لرستان قرار گرفته است. یکی از راه های احیاء و احیای پارک که در دستور کار قرار دارد، تبدیل آن به منطقه ویژه اقتصادی است که هیئتی از مجمع تشخیص مصلحت نظام در این زمینه قابلیت های این کارخانه را بررسی کنند.پارسیلونخرم آباد و تبدیل این کارخانه به منطقه ویژه اقتصادی لرستان.

«پارسیلوندو راه، احیا یا تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی

بهمن جعفری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در خصوص آخرین تحولات این مجموعه گفت:پارسیلونخرم آباد و آنلاین گفت: این مجموعه که زمانی متعلق به شرکت آتیه دماوند بوده در سال 82 به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی ادامه داد: بخش خصوصی سرمایه و توان فنی لازم در این زمینه را ندارد و در نهایت مجموعه به آتیه دماوند بازگردانده می شود و سرمایه گذاران قبلی مصادره می شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه این شرکت در حال حاضر به عنوان کنسرسیوم با بانک های متقاضی مجتمع در مالکیت مشترک این شرکت است، گفت: در نهایت به منظور اخذ موافقت با سفر رئیس جمهور به لرستان و همچنین حل مسائل.” و این فراخوان برای تایید شرکت در دو بعد پیگیری می شود.

جعفری تصریح کرد: از یک سو راه اندازی واحد فعلی و از سوی دیگر استفاده از این توان برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در خرم آباد است.

«پاسیلون» همچنان بلاتکلیف است/ چه برنامه هایی برای SEZ وجود دارد؟

تبادل”پارسیلونمنطقه ویژه اقتصادی هنوز مشخص نشده است

وی با بیان اینکه دو مصوبه برای ایجاد مناطق ویژه در استان داریم، یکی در شهرستان بروجاد و دیگری در شهرستان خرم آباد، گفت: این مناطق هم مصوبه دولت و هم مصوبه مجلس را دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با تاکید بر اینکه این مصوبات بخش خصوصی باید در اولویت قرار گیرد تا فرآیندهای عملیاتی خود را فراهم کند، گفت: شرکت هاپارسیلونیکی از متقاضیان اجرای منطقه ویژه خرم آباد است که درخواست وی دریافت شده و طی چهار ماه گذشته جلسات متعددی در خصوص این درخواست برگزار کرده ایم.

جعفری افزود: سازمان متولی این مجموعه را به دبیرخانه مناطق آزاد کشور ارائه نکرده است چرا که نیازمند بررسی ها و مواردی است که به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و استانداری لرستان ارسال نشده است. به مجموعه به عنوان گزینه ای با قابلیت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نگاه می شود، اما مشخص نشده است که این مجموعه منطقه ویژه اقتصادی است.

160 میلیارد مورد نیاز»پارسیلون»

وی در ادامه به واحد فعلی اشاره کرد.پارسیلونوی همچنین گفت: در این راستا موضوع حسابرسی ویژه مطرح شده است، بانکی که این مجموعه را درخواست کرده و در قالب کنسرسیوم این مجموعه را مدیریت می کند، مقرر کرده است که پس از سفر رئیس جمهور، حسابرسی ویژه انجام شود. ” ظرف شش ماه برای تعیین دارایی ها، نیازمندی ها برگزار شد. “پس… انجام بده.

«پاسیلون» همچنان بلاتکلیف است/ چه برنامه هایی برای SEZ وجود دارد؟

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: در پایان خرداد ماه حسابرسی مجتمع به پایان رسید و پس از این رهاسازی، کار به کارشناسان رسمی دادگستری و کارشناسان قوه قضائیه واگذار می شود. . سهام ارزیابی خواهد شد. در نهایت بانک‌ها سهمی متناسب با تقاضای خود خواهند داشت و در مجموعه مجموعه مشارکت خواهند کرد.

جعفری تاکید کرد:پارسیلون» فعالیت در زمینه نخ نایلون در چند سال گذشته مهم اکنون قصد دارند در صورت راه اندازی مجدد نخ پلی استر تولید کنند، تولید نخ پلی استر نیز نیازمند سرمایه گذاری جدید است، این شرکت اعلام کرد برای تامین نقدینگی و تعیین تقاضای این سری نیاز به 160 میلیارد تن تسهیلات دارد.

ممیزی مجموعه در حال تکمیل است

وی تاکید کرد: همه اینها تحت یک حسابرسی ویژه است که در حال حاضر در مرحله ارزیابی سهام و تعیین سهام در حال انجام است.

مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد و را وی در سخنانی اخیر در کنفرانس شورای اسلامی به برگزاری جلسه با مدیرعامل اشاره کرد پارسیلون و نماینده شرکت حسابرسی گفت: با دستور وزیر اقتصاد بخشودگی جرایم مالیاتی از 80 درصد قبلی به 100 درصد افزایش یافت.

وی افزود: ممیزی ویژه این مجموعه در حال تکمیل است.

بر اساس گزارش ها، اگرچه “پارسیلونخرم آباد با تصمیم دولت سیزدهم برای سفر به لرستان در انتظار تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی یا راه اندازی مجدد است و باید منتظر ماند و دید که چرخ های تولید این واحد صنعتی پس از سال ها دوباره شروع به چرخش می کند یا خیر. آمدن یا نیامدن

دکمه بازگشت به بالا