فرهنگ و هنر

«پارینه‌سنگی ایران» چاپ شد – patc

سامان حیدری گوران و الهام قاصیدیان مجموعه ای از گزارش های باستان شناسی «پارینه سنگی ایران 1» را منتشر کردند.

به گزارش patc، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرد: این کتاب حاوی مقالاتی از کارشناسان پارینه سنگی ایران از قلعه کرد آوج، کوه خواجه سیستان، دشت ایذه خوزستان، دشت دهلران، دره خرم آباد و مناطق دیگر، گنات مازندران، شمشت فارسی است. خلیج و غیره در مرکز، شمال شرق، جنوب شرق، زاگرس جنوبی، زاگرس مرکزی، شمال غرب و شمال فلات ایران ثبت شده است.

این کتاب توسط سامان حیدری گوران، الهام قاصیدیان و روح‌الله شیرازی نوشته شده است و توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری که توسط مرکز معرفی فرهنگی منتشر شده است، در پیش‌گفتار آمده است: تحقیقات پارینه سنگی در ایران بسیار کم است. اینکه این دوره مهم باستانی در گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته و چرا کم کم مورد توجه قرار گرفته موضوعی است که می توان به تفصیل به آن پرداخت.

در واقع، بسیاری از اخبار علمی بسیار داغ در دنیای باستان شناسی بر اکتشافات مردم شناسی پلیستوسن متمرکز شده اند.محققان در مناطق مختلف کلیدی جهان در حال مطالعه چشم اندازهای پنهانی هستند که داستان تکامل انسان را آشکار می کند. در عین حال واقعیت این است که اگرچه ایران منطقه بسیار مهمی برای تحول انسان است، اما تحقیقات علمی در این زمینه از کاروان عقب مانده است.

به گفته نویسندگان این سطور، مردم نمی توانند قبل از شروع یک اثر، مزایا و معایب آن را به درستی ببینند، بنابراین این کتاب به عنوان اولین قدم برای آشکار کردن مزایا و معایب نوشته شده است تا نشان دهد ما در این موقعیت داستانی هستیم. »

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا