خانواده و جامعه

پرچم حرم حضرت علی(ع) و درنای «ساداکو» به موزه سینما اهدا می‌شود

همزمان با نیمه شعبان و در مراسمی ویژه؛

پرچم حرم حضرت علی(ع)  و درنای «ساداکو» به موزه سینما اهدا می‌شود

پرچم حرم حضرت علی(ع) یک قطعه درنای «ساداکو» طی مراسمی به موزه سینمای ایران اهدا خواهد شد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آن، مهرماه سال ۹۲رئیس بنیاد «ساداکو» یک قطعه درنای دست ساز ساداکو به احمد میرعلایی دبیر بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان توسط  اهدا کرد. با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط مدیرعامل موزه سینما، قرار است این درنا به نشانه صلح و دوستی به موزه سینما اهدا و در اتاق کودکان و نوجوانان قرار بگیرد.

«ساداکو ساساکی» نام دختر نوجوان ساکن شهر جنگ زده هیروشیما در ‍ژاپن است که پس از بمباران اتمی به دلیل تشعشعات اتمی مبتلا به سرطان خون شد.

او در سن ۱۲ سالگی افسانه درنا‌های کاغذی را می‌شنود که در این افسانه گفته می‌شود اگر کسی هزار درنای کاغذی بسازد خدایان یک آرزوی او را برآورده می‌کنند و بدین سبب تصمیم به ساخت درنا‌های کاغذی می‌گیرد، اما پیش از مرگ، تنها ۶۴۴ درنا را با تا کردن کاغذ ساخت.

نام «ساداکو» به دلیل ساخت این درنا‌های کاغذی به عنوان نماد دوستی و صلح شناخته می‌شود.

در این مراسم ویژه که روز دوشنبه هفتم اسفندماه ساعت ۱۶ در سالن فردوس موزه سینما برگزار می‌شود، پرچم متبرک حرم حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) که در روز ولادت امام علی (علیه السلام) به موزه سینما اهدا شده بود، توسط احمد میرعلایی رونمایی می‌شود و فریبا کوثری که به نمایندگی از سینمای ایران این پرچم را در عراق دریافت کرده بود توضیحاتی ارائه خواهد کرد.

گروه تحریریه علوم اجتماعی

نویسنده اجتماعی، پژوهشگر و منتقد. بررسی مسائل اجتماعی با ارائه دیدگاه‌های جذاب و منطقی. تعامل با جامعه را از طریق نوشته‌هایم تقویت می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا