پژوهش باید در راستای حل مشکلات صنعت باشد

پژوهش باید در راستای حل مشکلات صنعت باشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: دانشگاه باید پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌های غیرکاربردی را به سمت حل مشکلات صنعت و جامعه هدایت کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، محمدرضا دهقانی‌اشکذری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در مراسم تکریم و معارفه معاونان قدیم و جدید پژوهش و فناوری این دانشگاه اظهار کرد: پژوهش در چند سال اخیر در واحد یزد فعال و کار‌های اصولی انجام شده که با توجه به زیر ساخت خوب در حوزه پژوهش دانشگاه باید از پژوهش‌ها و پایان نامه‌های غیر کاربردی به سمت حل مشکلات صنعت و جامعه حرکت کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در کل کشور با یک و نیم میلیون دانشجو و ۴۰۰واحد دانشگاهی بازار خوبی دارد به همین سبب برای تعلق داشتن شرکت‌ها به دانشگاه، متعهد شدیم فروش محصولات شرکت پدیده قرن ایساتیس با تولید بیش از ۱۶ محصول شوینده بهداشتی در استان و کشور را بر عهده گیریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد طرح مهارت یار را یکی از طرح‌های موفق ارتباط صنعت با دانشگاه دانست و عنوان کرد: در این طرح کلاس درس در کارخانه تشکیل شده و آموزش‌های تئوری را در محل کارخانه به صورت عملی خواهند دید. ۴۰۰ نفر از دانشجویان با شرکت در این طرح در کارخانه مشغول به کار هستند و امسال جشن دانشجویانی که ۸۰درصد واحد‌های خود را در صنعت گذرانده اند برگزار خواهیم کرد.

دهقانی‌اشکذری آزمایشگاه بتن را یکی از موفق‌ترین آزمایشگاه‌های کشور برشمرد و بیان کرد: امکانات واحدهای دانشگاه‌ آزاد استان یزد فراوان است که باید با برنامه‌ریزی از آنها استفاده کرد.

وی گفت: سرای رباتیک باید مشکل صنعت را حل کند. در حوزه درآمده، به دنبال کاهش وابستگی به شهریه دانشجو هستیم و در سال قبل، استخر پرورش ماهی و نیروگاه برق خورشیدی در واحد اشکذر، مجتمع گردشگری علمی در واحد تفت و کارگاه دوخت لباس در دانشگاه آزاد اسلامی خاتم را ایجاد کردیم که ۶ هزار لباس انتظامات کل کشور را تهیه کند و طرح‌های درآمدزایی دیگری را در سال پیش رو افتتاح خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد مطرح کرد: انتظار است از معاونت جدید پژوهش که جهت دهی از پژوهش و پایان نامه‌های غیرکاربردی به سمت حل مسئله و مشکلات کشور باشد.

به گزارش آنا، در پایان از تلاش‌های ابوالفضل صادقیان در معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یزد با اهدا لوح، قدردانی و برای محمدمهدی کریم‌نژاد آرزوی موفقیت شد.

دکمه بازگشت به بالا