فرهنگ و هنر

پیام وزیر ارشاد در روزهای پایانی جشنواره تجسمی

تنها سه روز مانده به پایان سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جشنواره سخنرانی کرد.

به نقل از patc و به نقل از روابط عمومی سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ، پیام تبریک سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به شرح زیر است:
“با تلاش هنرمندان جوان و حمایت از هنرمندان ارشد ، هنر معاصر ایران به یک روند م effectiveثر و مهم در فرهنگ امروز ایران تبدیل شده است. هنرهای کلاسیک مانند نقاشی ، مجسمه سازی و سفالگری ، و همچنین گفتگوی علمی با شاخه های دیگر و جدید رسانه های هنری ، بستر جدیدی برای بیان هنری ایجاد کرد و دریچه ای جدید برای درک و تعریف مجدد رسانه های هنری گشود.
جشنواره هنرهای تجسمی فجر پایه و اساس ایجاد و توسعه هنر معاصر در زمینه هنرهای تجسمی در دوازده دوره گذشته بوده است.

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر علاوه بر افزایش کمی تعداد هنرمندان ، هنرمندان جوان را نیز ترغیب می کند تا با تمرکز بر قرائت جدید از آثار هنری و استفاده از قابلیت های رسانه های مختلف هنری برای خلق آثار جدید و همراهی و یادگیری از اسلاف خود. آنها را هر ساله به روز کنید.

در این دوره از جشنواره ، عملکرد ویژه آن به اقدامات بهداشتی مربوط به شیوع ویروس کرونا ، ایجاد فضایی متفاوت در هنر سرزمین باستان ما و حفظ جرقه امید ، نشاط و آگاهی در جامعه متکی است. .

“من صمیمانه از هنرمندان سراسر ایران که در این رویداد ملی شرکت کرده اند بخاطر آوردن آثارشان به جشنواره ، اساتیدی که آثار جوان را قضاوت کرده اند و همکارانی که برای دبیرخانه و اجراهای جشنواره کار می کردند ، تشکر می کنم.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا