عمومی

پیشنهادی به سردار رادان – patc

من نیز مانند بسیاری دیگر، فرمانده جدید فرجا، سردار احمدرضا رادان را از گفتگوی معروف با فرزاد حسنی شناختم که در نهایت منجر به ممنوعیت پخش ویدئوی فرزاد حسنی و تعطیلی موقت برنامه تلویزیونی شد.

ناگفته نماند که بزرگ ترین چالشی که سردار اشتری فرمانده پیشین فراهان در دوران پلیس با آن مواجه بود، قضیه مرحوم مهسا امینی بود. حوادثی که جرقه حوادث و اعتراضات نسبتا طولانی را در کشور برانگیخته است.

ماجرایی که عذرخواهی پلیس می تواند آن را برطرف کند؛ مشکلی که محمدباقر قالیباف، فرمانده سابق نیروی انتظامی روز گذشته در یک برنامه تلویزیونی به آن اشاره کرد: «به دوست پلیسم گفتم که این اتفاق برای این خانم در ساختمان پلیس افتاده است، هیچ سوالی عذرخواهی نکرد. “

بعید می دانم سردار اشتری از وجود مشاوران و همکاران با تجربه و صاحب نظر در حوزه علوم ارتباطات سوء استفاده کند و یا در بهترین حالت اگر چنین افرادی در مجموعه وی حضور داشتند، عملکرد مناسبی نداشتند.

حالا اما سردار رادان که دو سه روز پیش رئیس مرکز مطالعات راهبردی فراهه بود، سکاندار یکی از حساس ترین نیروهای نظامی کشور که عمدتاً در شهرها و در چشم همگان مستقر هستند را بر عهده گرفته است.

به عنوان یکی از علاقه مندان به علوم ارتباطات و خود را اولین فرد می دانم، به سردار رادان پیشنهاد می کنم که در گام اول، اتاق فکری متشکل از اساتید مجرب و صاحب نظر در حوزه ارتباطات – البته با سلایق و سلیقه های مختلف تشکیل دهد. ایده ها – و در مدیریت افکار عمومی از آنها کمک بگیرید – منظورم قسمت مربوط به پلیس است.

از اساتید و کارشناسان برجسته در زمینه ارتباطات بخواهید که نحوه صحبت با افراد، نحوه مواجهه با مشکلات و اشتباهات را بررسی کنند.

البته نظر من تشکیل کارگروه های مختلف و کلیشه ای در این زمینه نیست که ممکن است جلسات تصادفی و اتلاف وقت باشد.

پیشنهاد من کار پر زحمتی نیست؛ از اساتید، دانش پژوهان و صاحب نظران در زمینه علوم ارتباطات دیجیتال دعوت کنید، نظرات آنها را بشنوید و برای عملکرد بهتر نیروی انتظامی کشور اقدام کنید.

متأسفانه بسیاری از مسئولان کشور معتقدند که ارتباطات محدود به روابط عمومی اداره آنهاست. آنها نمی دانند اگر علم ارتباطات به درستی در سازمان هایشان به کار گرفته شود، چه مشکلاتی را حل خواهند کرد، به ویژه در این سال ها که رسانه ها و شبکه های اجتماعی در فضاهای مجازی قدرت را در دست دارند.

آقای بن لادن! آقای دیگر مسئولین! لطفا این توصیه ساده اما مهم و کاربردی یک دانشجوی رشته ارتباطات را جدی بگیرید!

دکمه بازگشت به بالا