عمومی

پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی patc،

پایگاه خبری العربی الجدید گزارش داد که سازمان های سیاسی عراق هنوز بر سر تشکیل دولت جدید به توافق نرسیده اند و برخی از آنها راه حل هایی را برای بحران های سیاسی که در پنج هفته گذشته گریبان این کشور را گرفته است، پیشنهاد کرده اند.
رحیم العبودی یکی از رهبران جریان حکمت گفت که ایده تشکیل دولت اجماع زیر سوال رفته است. بر اساس این پیشنهاد، دوره دولت آینده چهار سال نخواهد بود. برای غلبه بر بحران سیاسی کنونی، دولت فعلی مسئول برگزاری انتخابات زودهنگام جدید خواهد بود. وی در گفت و گو با تلویزیون عراق با تاکید بر اینکه همه شرکای سیاسی باید در مورد راه حل های بحران گفتگو کنند، گفت: اختلافات کنونی به دلیل اعتراض به نتایج انتخابات است.
وی با اشاره به اینکه معرفی برخی کاندیداها برای تصدی پست نخست وزیری آینده تلاشی برای سوزاندن آن است، تاکید کرد: جریان حکمت در دولت آینده هیچ پست وزارتی را نمی پذیرد زیرا صدقه نمی پذیرد.
بشیر دراجی، یکی دیگر از اعضای جنبش حکمت نیز گفت که در حال تلاش برای دستیابی به مصالحه در مورد تخصیص کرسی ها در دولت جدید است. وی در بیانیه‌ای گفت: این پیشنهاد با هدف تخصیص پست‌های وزارتی بر اساس قدرت سیاسی و نه تعداد کرسی‌های مجلس است.
او گفت: «عقل بخشی از دولت آینده نخواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا