خانواده و جامعه

پیوست‌های فرهنگی برای تمامی رویدادهای ورزشی اجرایی می‌شود

دومین جلسه کمیته فرهنگی سازمان ورزش شهر تهران به منظور بررسی راهکارهای فرهنگی برای برقراری هنجارهای اجتماعی در رویدادهای ورزشی شهروندی تهران برگزار شد.

به گزارش patc، حسین اوجاجی مدیرعامل سازمان ورزش شهر تهران در ابتدا ضمن خیرمقدم به میهمانان گفت: این سازمان مسئولیت ورزش شهروندی را در تمامی اقشار بر عهده دارد و با برگزاری مسابقات و رویدادهای مختلف سعی در افزایش ادغام ورزش در پایتخت دارد. تا حد امکان . بدیهی است در این زمینه پیوست های فرهنگی که منجر به ایجاد هنجارهای اجتماعی می شود و نیز تحقیق در مورد راهکارهای لازم برای پیشگیری از ناهنجاری ها، ضرورتی انکارناپذیر است. به همین دلیل است که همه برنامه ها در یک سازمان ورزشی ارتباط فرهنگی دارند.

وی با بیان اینکه این موضوع در ابعاد کلان ورزش نیز قابل مشاهده است، گفت: ورزش متاثر از سیاست، اقتصاد، جامعه و … محیط زیست است. به عنوان مثال، در طول المپیک، شاخص های اقتصادی کشور میزبان قبل و بعد از رویداد ورزشی تغییر و بهبود قابل توجهی پیدا کرد. علاوه بر این، کشور میزبان این پتانسیل را دارد که فرهنگ ملی خود را به مردم جهان معرفی کند.

مدیرعامل سازمان ورزش شهر تهران در ادامه به تعداد مراکز ورزشی در تهران اشاره کرد و بیان کرد: 20 میلیون نفر در ورزش خدمتی برای شهروندان تهرانی و بیش از 3 میلیون نفر به ورزش و اوقات فراغت مشغول هستند. این فرصتی بی نظیر برای مخاطبان است تا برنامه های فرهنگی مناسبی را به نمایش بگذارند که بدون شک توسط خانواده ها در کلاس های دیگر نیز پخش خواهد شد.

به گفته وی تحکیم بنیان خانواده، هویت بخشی به تهران و ایجاد احساس امنیت بین اقشار مختلف از مهمترین اهداف فرهنگی سازمان ورزش است. بنابراین لازم است برای ایده پردازی با مسئولان فرهنگی و ورزشی مشورت شود.

ضرورت حضور فعال سازمان های فرهنگی ورزشی در امور ورزشی

حیدر سلیمانی، نایب رئیس اداره ورزش مردان سازمان ورزش، در خصوص بازدید منظم سازمان متبوعش از ایستگاه های ورزشی فعال در نزدیکی تهران، گفت: در ایستگاه های ورزشی در سطح شهر تهران نه تنها کار ورزشی، بلکه شهروندان مراسم مذهبی و فرهنگی نیز انجام می دهند. نیز به صورت خودجوش سازماندهی می شوند.

وی درباره حضور شهروندان در ایستگاه های سلامت گفت: بیش از 80 درصد مشتریان ما در این ایستگاه ها بالای 40 سال سن دارند و بیش از 90 درصد از فعالیت این ایستگاه ها رضایت دارند. شایان ذکر است که زنان بیش از همه نگران پست های بهداشتی تهران هستند.

مرجان میرزایی، نایب رئیس جنبش زنان این سازمان در بیانیه سلیمانی افزود: 617 پایگاه سلامت بانوان در تهران داریم. این سایت ها در مساجد یا مدارس و یا در پارک ها و باغ های تهران فعال هستند.

سلیمانی همچنین گفت: انتظار داریم نهادهای مرتبط با ورزش و سایر دستگاه های فرهنگی و ورزشی در بحث های فرهنگی شهرستان حضور فعال داشته باشند.

محمد مشهدی یاری، رئیس اداره سرگرمی و بازی سازمان ورزش نیز گفت: بسیاری از رویدادهای ورزشی ما به صورت موردی طراحی و اجرا می شود، البته بحث عفاف و حجاب چیزی است که ما سازماندهی می کنیم و در این راستا برای نگارش «منشور عفاف، حجاب و اخلاق» تمام تلاش خود را کرده ایم و در تمامی مراکز سازمان های ورزشی اجرا می شود.

سایر اعضا ضمن تاکید بر لزوم ارتباط فرهنگی در تمامی عرصه های ورزشی در بخش های عمومی و قهرمانی، از تصمیم تشکل های ورزشی برای رسیدگی به این موضوع استقبال کردند و تاکید کردند که اقدامات فرهنگی می تواند از طریق برنامه های خانواده محور اجرا شود. در سازمان ورزش هر صنف و گروهی باید سن نهادینه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی سازمان ورزش استان تهران، این جلسه به ریاست حسین اوجاجی مدیرعامل سازمان ورزش و با حضور نمایندگانی از اداره کل ارشاد استان تهران موسوی و حسن زاده مدیرکل ورزش برگزار شد. مهدوی نماینده سازمان توسعه ورزش، فدراسیون ورزش های همگانی و ذوالقدر رئیس تربیت بدنی سازمان پاسیر جی. سازمان ورزش به ترتیب محمد مشهدی یاری و علیرضا عیوضی روسای اداره ورزش و بازی های سازمان و روابط عمومی، شیخ الاسلامی نمایندگان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران هرمزی به نمایندگی از معاونت فرهنگی وزارتخانه معاونت ورزش و سلامت استان تهران علیرضا گیلانی مدیریت می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا