عمومی

چرا افکار عمومی با پارک‌ بانوان “زاکانی” سر جنگ دارد؟

در اینکه مدیریت شهرداری تهران ضعیف تر از شهرداران متوالی است شکی نیست، اما این مدیریت نالایق طرحی را ارائه کرده است که اگرچه قابل قبول است، اما متاسفانه نمی تواند به درستی از منافع خود دفاع کند و انتقادات را بشنود و پاسخ دهد. .
در طول سال ها، پارک های بانوان در نقاط مختلف شهر گسترده شده است که اتفاقاً از محبوبیت بیشتری نیز برخوردار هستند. زنان در این مکان ها با خیال راحت ورزش می کنند، مهمانی می کنند و شادی می کنند، در حالی که هیچ ساختارشکنی صورت نمی گیرد و هیچکس آنها را اذیت نمی کند.
اکنون دولت شهری این برنامه را در برخی از پارک های شهر اجرا خواهد کرد. به این ترتیب زنان این فرصت را دارند که زمان و هزینه کمتری صرف کنند، با بچه ها یا دوستان خود به پارک بروند و چند ساعتی را در محیطی بی دغدغه سپری کنند.
این تفکیک جنسیتی منفی نیست. تفکیک جنسیتی یک وضعیت منفی و غیرقابل قبول است که در آن حقوق زنان یا مردان ضایع می شود. در مورد پارک های زنانه عکس این موضوع صادق است، یعنی یکی از حقوق مسلم زنان یعنی آزادی تفریح ​​به آنها بازگردانده شده است.
متأسفانه نابسامانی‌های اجتماعی کنونی – مسلماً تقصیر شهرداری‌ها نیست – باعث بی‌اعتمادی شده است و حتی کار فعال، حاشیه‌ای و مرتبط با مسائل سیاسی تلقی می‌شود (مخصوصاً که این اقدام اندکی پس از کودتا مطرح شد) حادثه ورزشگاه مشهد). در گذشته اینطور نبود. مثلاً وقتی مترو افتتاح شد دو واگن اول و آخر مخصوص خانم ها بود و مورد استقبال قرار گرفت که مطلوب بود. اما همانطور که برخی از خانم ها به جای استفاده از ون سوار ون های دیگر می شوند، برخی از خانم ها مجبور نیستند وقت خود را در پارک خود بگذرانند و می توانند از پارک های دیگر استفاده کنند.
چه خوب است که شهرداری ها و دستگاه های دولتی تلاش کنند اعتماد از دست رفته را به کشور بازگردانند، هرچند به تدریج، تا به جای تبدیل اقدام مثبت به سود تلخ، به نسیمی خنک، هرچند ملایم و کوتاه مدت، تبدیل شود. .
همچنین توصیه می کنم شهردار محترم تهران از کسانی که سابقه خشونت و بدخلقی و زمختی ندارند برای توجیه کارهای خوب احتمالی شهر استفاده کنند.

23302

دکمه بازگشت به بالا