استان ها

چرا کارون گردشگری آبی ندارد؟

patc/خوزستان یک کارشناس گردشگری درباره دلایل نبود گردشگری آبی در رودخانه کارون گفت: رودخانه کارون به دلیل کدورت خاک و تخلیه فاضلاب به آن قابل استفاده برای گردشگری آبی نیست. جذاب.

روح الله بهشتی فرد در گفت وگو با patc، معرفی جاذبه های گردشگری و توسعه زیرساخت ها را دو عامل مهم برای جذب گردشگر دانست که شامل تمامی امکانات مورد نیاز گردشگران است.

به گفته این کارشناس گردشگری، از آنجایی که رودخانه دزه بر خلاف اکثر رودخانه های کشور هرگز دچار بحران آبی نبوده و همیشه پر آب است، سرمایه گذاری برای توسعه گردشگری آبی روی این رودخانه می تواند بهتر و موثرتر از این باشد. رودخانه کارون

وی تاکید کرد: مشارکت سرمایه گذاران در توسعه گردشگری و فراهم کردن شرایط مناسب برای سرمایه گذاری ضروری و ضروری است چرا که تعامل بخش دولتی و خصوصی بستر لازم برای رونق اقتصادی استان خوزستان است که می توان به آن دست یافت. از طریق گردشگری

بهشتی فرد با اشاره به چالش‌های پیش روی خوزستان در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: مسائل زیرساختی، کم بودن سرمایه‌گذاران در این بخش، مسائل و موانع سرمایه‌گذاری که نیازمند همکاری بخش‌های دولتی و غیردولتی است و عدم تبلیغات گسترده برای معرفی. جاذبه های گردشگری. و … این یکی از مشکلاتی است که در حوزه گردشگری خوزستان وجود دارد.

چرا کارن تور آبی ندارد؟

این کارشناس گردشگری معتقد است اگر بتوانیم گردشگری را رونق دهیم و از گردشگران دعوت کنیم، می توانیم امکانات مناسبی را فراهم کنیم. پس ابتدا باید ظرفیت و زیرساخت های لازم را در استان ایجاد و تقویت کنیم.

وی پیشنهاد کرد: بهره گیری از نیروی متخصص صنعت گردشگری، شفاف سازی مسیرها و راهنماها بر روی نقشه، افزایش سطح آگاهی و دانش گردشگری، کارآفرینی و اشتغال زایی آسان و… می تواند راه حلی برای مشکلات پیشنهاد دهد. سوالات و مشکلات منطقه گردشگری استان خوزستان را بپرسیم.

بهشتی فرد با تاکید بر اینکه استان خوزستان برای توسعه زیرساخت های گردشگری نیازمند اعتبار و توجه بیشتری است، افزود: دولت باید گام های اولیه را برای توسعه، ساخت و تقویت زیرساخت ها برای ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران و جذب گردشگران بیشتر به استان بردارد.

وی یکپارچگی زنجیره خدمات گردشگری را نیازمند برنامه ریزی هماهنگ و مدیریت راهبردی صحیح مناطق مختلف خوزستان می داند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا