بین الملل

چمدانی از یک زندگی/ نمایشنامه‌ای که حال خوب تماشاگر را تضمین می‌کند

مرضیه زکری در گفتگو با خبرنگار آنا گفت:

بازیگر و کارگردان «آوای در دوردست» گفت: سعی کردیم درامی پرحجم و پر سر و صدا برای مخاطبان تدارک ببینیم تا دقایقی از زندگی خود فاصله بگیرند و حال و هوای خوبی را تجربه کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه نمایش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی تهران با حمایت اداره کل ارشاد فرهنگی استان تهران برگزار شد و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران در آن شرکت کردند. تشکل های فرهنگی هنری استان، حوزه هنری استان تهران و شهر تهران از یکم تا ششم آذرماه به دبیری دبیری امیرحسین شفیعی برگزار می شود.

«مرضیه زکری» کارگردان و بازیگر نمایش «آوای در زندگی دور دست» که در جشنواره تئاتر استانی تهران اجرا شد، در گفتگو با آنا گفت: امسال برای پنجمین بار است که در تئاتر صرفه جویی درام تهران حضور دارم. جشنواره، و بسیار خوشحالم که I Works برای بخش مسابقه انتخاب شد.

او درباره نمایشنامه «صداهایی از دور» توضیح داد: تولید ما دو شخصیت زن و مرد دارد که زندگی آنها در چمدانی بسته شده است و آنها فقط جایی در تئاتر می خواهند، بنابراین به هر دری می زنند اما در می زنند. . آنها بسته ها را می خورند. روایت های مختلفی از جمله زمان آشنایی، اعتراض دیگران به ازدواجشان و… در صحنه های مختلف پخش می شود.

زاخاری در این باره توضیح داد: از این رو این دو بازیگر از ابتدای زندگی تا سال‌های پایانی زندگی خود در صحنه‌های مختلف و با فراز و نشیب به اجرای برنامه پرداختند و به تماشاگران گفتند. جالب اینجاست که نقش بازیگری که خودم بازی کردم در مقایسه با مردی (احسان فلاحیان) که مدام کناره گیری می کرد، نقشی امیدوارکننده بود. در نهایت عکس های قدیمی این دو شخصیت نمایش داده می شود و با شعری در مورد زندگی آنها به پایان می رسد.

** درامی که حال و هوای خوب مخاطب را تضمین می کند

وی با بیان اینکه ژانر این اثر هم کمدی و هم درام است، گفت: تلاش ما این است که تماشاگر دقایقی از زندگی فاصله بگیرد و حس خوبی را تجربه کند؛ یعنی در حین خندیدن فکر کند. تمام تزیینات و اکسسوری های قطعه مینیمال هستند، مانند استفاده از بادکنک های رنگارنگ چسبانده شده به زمین یا آویزان جزئی از سقف، چمدانی که زندگی آنها در آن خلاصه شده است. در برخی از بادکنک ها پر بود و در مرحله پایانی بازیگران پرها را شکستند و در تمام صحنه پخش کردند.

این کارگردان و بازیگر تئاتر که نمایشنامه «اردک وحشی» خود را در این جشنواره ارائه کرده است، گفت: تمام تلاش ما این بود که نمایشی پرهیاهو و پر هیاهو داشته باشیم و سعی کنیم یک لحظه ریتم را از دست ندهیم و ادامه بده و کار کن.» به نظرم مخاطب خسته امروز ما نیاز به حس خوبی دارد که بتوانیم در تئاتر به آنها بدهیم.

زکری با ابراز افتخار از اینکه دبیر جشنواره و ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در کنار امیرحسین شافعی است، گفت: خوشبختانه آقای شافعی یک لحظه نرفته و حتی شماره خود را به ما داد. به ما انرژی بدهید و امیدوارم بتوانیم پرچم تیم خود را در جشنواره به اهتزاز در آوریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا