عمومی

چند نکته درباره حادثه منجر به فوت مهسا امینی

1- هدف اصلي نهضت عظيم سيدالشهدا ائمه اطهار(ع)، مهمترين هدف آنان، نپذيرفتن ظلم و ستم با صد لايه نفاق و مانع و دروغ را فراموش نكنيم. امید است راهپیمایی عظیم اربعین نیز منجر به این رشد آگاهی و مسئولیت پذیری در بین زائران علوی و حسینی و جامعه ای آگاه و مسئولیت پذیرتر و هوشیارتر شود.

2- حادثه ناگوار آمدن دختر جوان ایرانی برای سفری کوتاه به تهران درد سنگینی است که به این راحتی از دل پاکان پاک نخواهد شد. رسیدگی به بازگرداندن هود گفت: سوال این نیست که آیا این شهروند مظلوم ایرانی به خاطر اتفاقی که افتاده جان باخته است یا خیر، سوال این است که دستگیری و برخورد با او اقدامی اشتباه و غیرقابل توجیه بوده و این سیاستی اشتباه، پرهزینه و ناکارآمد است. در قالب گشت ارشاد برای پلیس. توجه داشته باشید که اعتراضات مردمی دو روز اخیر نه تنها به پلیس و افسران اخراجی آنها بلکه علیه مجموعه افراد و نهادهای مسئول این فجایع با دیدگاه‌های نادرست و سیاست‌های نادرست است که باید اصلاح شود. انحراف در اسرع وقت البته این امر متوجه مسئولانی است که در برابر این ظلم ظاهری و تجاوز به ناموس ملی سکوت کرده اند.

3- دسترسی به اینترنت توسط رسانه های بیگانه و کسانی که رویکردی مؤثر و فرصت طلبانه به همه مسائل سیاسی دارند، هیچ تأثیری در ظلم ستیزی و عدالت خواهی مردم ایران ندارد و هیچکس نباید آن را بهانه ای برای دست کشیدن از عدالت خواهی قرار دهد. ناراضیان مردم ایران نمی توانند از این آب ها صید کنند. ایران و همه دارایی های مادی و معنوی آن متعلق به هر شهروند ایرانی است، ایرانیان برای احقاق حقوق خود و اعتراض به اشتباهات حکومت به اجازه و چراغ سبز کسی نیاز ندارند. هیاهوی رسانه های خارجی مهم نیست و سرپوش گذاشتن بر برخی احمق های بی وجدان در چین مهم نیست… مردم عدالت می خواهند و با مارتا امینی و همکاران مانند دختران خود رفتار می کنند، عجیب است اگر به اینها واکنش نشان دهند. رویدادها ارزش های اسلامی را نشان می دهد. اگر سكوت كنندگان به چنین اتهاماتی متهم شوند، ایرانیان و انسانها فاصله خود را حفظ خواهند كرد. مردم متدین، خانواده شهدا و همه اقشار جامعه نسبت به این اتفاق اعتراض کرده و دارند، این مهم قابل چشم پوشی نیست.

4- حداقل انتظار دستگاه های تصمیم گیر و افراد این است که ضمن ارائه گزارش های موثق و مستند از حوادث اخیر، در سیاست های مربوط به مسائل فرهنگی و مذهبی مانند حجاب بازنگری اساسی صورت گیرد تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم. حوادث ناگوار و شرایط دشوار. در حال حاضر ایران نباید این همه هزینه و تنش برای کشور بیاورد.

6565

دکمه بازگشت به بالا