فرهنگ و هنر

چه سرنوشتی در انتظار کنسرت‌های آخر سال است؟

گسترش مسیر تاج جدید در کشور و قرمزی بیشتر شهرها و همچنین اصرار برگزارکنندگان کنسرت بر فروش بلیت بین 20 تا 30 درصد ظرفیت سالن، برگزاری کنسرت های چند هفته اخیر را به همراه داشته است. در یک مه مبهم به مدت یک سال. .

به گزارش patc، چندی پیش با توجه به شیوع سویه جدید تاج (امیکرون) و قرمز شدن وضعیت اکثر شهرهای کشور، ستاد مبارزه با مفاسد جدید تاج جدید اعلام کرد در حال حاضر تنها امکان برگزاری رویدادهای هنری وجود دارد. برنامه در فضای پشت بام با ظرفیت 20% تا 30% این روش در حال حاضر برای اکثر اجراهای جشنواره موسیقی سحر اعمال می شود و برای رعایت پروتکل، اکثر کنسرت ها با حداقل مخاطب برگزار می شود.

در پاسخ، برخی از خوانندگان مانند رضا یزدانی و ایوان بند با اشاره به اینکه امکان برگزاری کنسرت با ظرفیت 20 درصد یا 30 درصد امکان پذیر نیست و البته برخی از خوانندگان مانند امین بانی که مجبور به کنسل شدند، اجرای کنسرت خود را لغو کردند. او کنسرت به دلیل شرایط کرونا است.

در پاسخ تصمیم گرفتیم با یکی از تهیه کنندگان موسیقی به نام محمدحسین توتونچیان تماس بگیریم تا از وضعیت فعلی او جویا شویم.

وی به patc گفت: در حال حاضر طبق مجوزی که به ما داده اند، تا زمانی که قیمت بلیت را بالا نبریم، امکان برگزاری کنسرت با 20 درصد ظرفیت وجود ندارد. چیز خوبی نیست، اما اگر می خواستیم با این شرایط کنسرت برگزار کنیم، حتی نمی توانستیم کرایه خانه را پرداخت کنیم. در واقع به طور غیرمستقیم به ما گفته شد که نمایش را بدون استفاده از عبارت برگزار نکنیم.

این تهیه کننده موسیقی ادامه داد: یا باید بیش از 20 درصد از فروش بلیت خود را داشته باشیم یا قیمت ها را افزایش دهیم، هرکس با این شرایط کنسرت برگزار کند، یکی از این شرایط را ندارد و ضرر مالی به دنبال دارد. ؛ مگر اینکه در سالن ها هم کمبود اجاره وجود داشته باشد که فکر نمی کنم اینطور باشد چون هزینه های خاص خود را دارند.

وی با تاکید بر اینکه ترجیح می دهند کنسرت برگزار کنند، گفت: اگر بتوانیم راه یا تعاملی برای افزایش قیمت بلیت یا فروش بیش از 20 درصد ظرفیت یا کاهش هزینه های عملیاتی و خوانندگان و سالن ها برای مقابله پیدا کنیم، ترجیح می دهیم کنسرت داشته باشیم. ” بر شرایط موجود غلبه کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا