بین الملل

کاخ سفید: هیچ نیروی رزمی آمریکایی در حال حاضر در عراق وجود ندارد

هماهنگ کننده خاورمیانه و شمال آفریقا شورای امنیت ملی آمریکا مدعی شد که در حال حاضر هیچ نیروی آمریکایی در حال انجام ماموریت جنگی در عراق نیست.

به گزارش patc، برت مک گورک، هماهنگ کننده خاورمیانه و شمال آفریقا شورای امنیت ملی آمریکا پس از دیدار با مقامات عراقی گفت که به مقامات عراقی گفته است که در حال حاضر هیچ نیروی آمریکایی در عراق ماموریت رزمی انجام نمی دهد.

به گزارش مایاردن، هماهنگ کننده خاورمیانه و شمال آفریقا در شورای امنیت ملی آمریکا مدعی شد که بایدن به نتیجه گفت و گوی راهبردی با دولت عراق متعهد است.

وی افزود: خروج نیروهای رزمی آمریکا از عراق ممکن است به دلیل پیشرفت بزرگ نیروهای امنیتی عراق و پیشمرگ در مبارزه با داعش باشد.

برت مک گورک تاکید کرد که نیروهای باقی مانده ائتلاف در عراق به درخواست بغداد و تنها با هدف ارائه مشاوره و کمک به نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش ظاهر خواهند شد.

وی گفت: تعهد بلندمدت آمریکا به عراق در راستای توافق چارچوب راهبردی است.

هماهنگ کننده خاورمیانه و شمال آفریقا شورای امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه با مقامات عراقی در بغداد دیدار کرد تا روابط دوجانبه را بررسی کند و به نقش رزمی ائتلاف ایالات متحده در عراق پایان دهد.

دفتر رئیس جمهور عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در چارچوب گفت وگوی راهبردی بغداد و واشنگتن، دو طرف همچنین در مورد روابط دوجانبه در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی گفتگو کردند.

در ادامه این بیانیه بر پایان نقش رزمی ائتلاف آمریکا در عراق، نیاز به مذاکره برای تقویت نیروهای امنیتی و اهمیت مبارزه با تروریسم تاکید شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا