عمومی

کارلوس ترک عادت نکرده است

تیم ملی ایران امروز به مصاف سنگال خواهد رفت و پیروزی مقابل اروگوئه سهم زیادی از دلایل انتخاب سرمربی جدید تیم ملی را به اثبات رسانده است.

به گزارش patc و به نقل از تمرین سهآنقدر او را می شناسیم که بسیاری از حالات و دغدغه های این روزهایش را می توان حتی در ریش سفیدی که روی صورتش بود دید. او در روز بازی با اروگوئه با لباس گرمکن و صورت نتراشیده علیرغم همه مراسم بازی های ملی در کنار زمین حاضر شد؛ در این سال ها اطلاعات کمی درباره او داریم؛ مگر اینکه کارهای مهم تری انجام دهد.

مطمئناً او زمان کافی برای ساخت تیمی که بتواند یکی از گزینه های صعود به مرحله بعد باشد، ندارد، همانطور که نمی تواند برای این فرصت محدود بهانه ای بیاورد. به همین دلیل قصد دارد به قول خودش از هر ثانیه این مینی کمپ استفاده کند تا در صورت عدم برش، بتواند در بدترین حالت از عزت فوتبال ایران دفاع کند.

منابعی از اردوی اتریش نشان می دهند که سرمربی پرتغالی بیش از 10 ساعت در روز برای آماده سازی و آنالیز بازیکنان تیم ملی وقت صرف می کند که با زمانی که او در کنار بازیکنان در زمین می گذراند بسیار فاصله دارد.

او این عادت را ترک نکرده و وسواس عجیبی در پرداختن به جزئیات دارد، به طوری که حتی فرصت کافی برای ترک این عادت دیرینه را ندارد و حتی به گفته برخی از بازیکنان حاضر در اردو، حساسیت او درجه است. افزایش یافت نه کاهش . (گفته می شود که او در اولین روز حضور در کمپ تمرینی خود در اتریش با مشکل قطر تیرک دروازه مواجه شد و تا زمانی که مشکل برطرف نشد، سوت تمرین به صدا درآمد.)

بدون شک خبر عجیب آخرین اردوی تیم ملی قطر در دمای بالای 40 درجه به گوش او رسید و شاید به همین دلیل بود که او قصد داشت این اردو را به بهترین شکل برای خودنمایی برگزار کند. اختلافات او با سرمربی سابق احتمالا نزدیک کوه های آلپ. .

صرف نظر از این، انگیزه شرکت در بزرگترین و بزرگ ترین کارناوال ورزشی جهان و برای چهارمین بار افتخاری بسیار گرانبها است و کسانی که چنین جاه طلبی دارند نمی توانند به سادگی از کنار آن بی تفاوت بگذرند. در اقدامات و اعلامیه های شما

قرار دادن آن پست معروف در صفحه شخصی اش از فضای صمیمی رختکن تیم ملی شاید از نظر حرفه ای منطقی نباشد، اما در کل ارزشش را دارد و نمی توان او را به خاطر آن سرزنش کرد. در واقع اگر کارلوس کی روش با وجود همه جذابیت ها و افتخاراتش بیشترین تاثیر را در ظهور تیم ملی معاصر ایران داشت، هرگز پیشنهاد هدایت تیم ملی را نمی پذیرفت. حتی این توصیه از خانواده است.

فراموش نکنید، پس از گذشت دو سال، برخی از رسانه های داخلی همچنان آرکنو را متهم می کنند که قبول کرده است تیم ملی را به بازی های المپیک برساند. در سلسله انتقادات سرمربی سرشناس جهانی این بحث مطرح می شود که او قبل از هر چیز می خواست در المپیک بازی کند.

تسلط یکی از قوی ترین اروگوئه های سال های اخیر به بالا، عملکرد قابل قبول تیم ملی تنها در چند بازی نشان داده می شود، همچنان می توان به درایت پرتغالی 70 ساله تکیه کرد یا به عبارتی شما هنوز هم می توانید پشت سر او بازی کنید. نقش او هیچ تفاوتی با نقش حرفه ای در یک بازی مافیایی ندارد، او با درک درست قوانین بازی و تحلیل ماجراجویی روز، تیمش را به بهترین شکل ممکن رهبری می کند.

برای اینکه بدانید مهم ترین دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن شاگردانش از او چیست، کافی است به همان کلیپی که در صفحه شخصی خود در حین تایید صلاحیت مهدی تاج گذاشته بود برگردید. او که سال‌ها با سر الکس فرگوسن گذرانده و فضای بزرگ‌ترین رختکن جهان را تجربه کرده، در استفاده از کلمات کلیدی و ایجاد انگیزه در بازیکنان به مرز مهارت خود رسیده است. نشانه های مقاومت سرسختانه لمین رضاان در برابر مهاجم بی رحم اسپانیایی که توپ را از روی خط دروازه می گذراند هنوز در راهروهای فدراسیون فوتبال و مرکز ملی فوتبال و مجموعه پک دیده می شود. در آن بازی ها بهترین نمونه از ذهنیت رزمندگان بازیکنان تیم ملی بود. شوا در بازی اخیر تیم ملی مقابل اروگوئه با فداکاری سرش را روی توپ گذاشت تا در برابر هجوم سوارز و والورده مقاومت کند تا دروازه تیم ملی تهدید نشود.

به این ترتیب با توجه به تمام توضیحات بالا، شاید هیچکس جز حاج صفی، طلیمی، جهانبخش، انصاریفاد، عزت اللهی و… آرزوی حضور دوباره سی کیو روی نیمکت تیم ملی نباشد. جام جهانی. آنها برای اهداف خود حتی به طور مخفیانه با وزیر ورزش ملاقات کردند و در حال انجام بحث هایی بودند که قبلاً در فضای تیم ملی غیر معمول بود.

در واقع باید بپذیریم که نسل کنونی بازیکنان تیم ملی با هدایت این سرمربی در 9 سال بی نظیر تاریخ فوتبال ایران، پرنشاط ترین و هیجان انگیزترین دوران فوتبال را در عرصه ملی تجربه کرده اند. به عبارت دیگر موقعیت فعلی خود را مدیون او هستند. آنها به جز کارلوس نمی توانستند به کسی اعتماد کنند. (البته بحث‌های زیادی در این مورد وجود دارد، زیرا اگر بخواهیم موشکافانه و منطقی به این موضوع بپردازیم، می‌توان گفت که مارک ویلموتس انتقادات زیادی علیه او دریافت کرده است، قربانی این وابستگی شدید است. )

پیروزی مقابل اروگوئه با یک تیم ستارگان بهترین بازی کی روش در حال حاضر است. او خیلی زودتر از آنچه فکر می کرد پاسخ هایی را دریافت کرد که دانش آموزان به آنها اعتماد داشتند. اکنون کمتر شاهد انتقاد از میانگین سنی بالای تیم ملی هستیم اما کی روش با اشاره به نکات درست به این انتقادات پاسخ داد. او استدلال می کند که قوانین تصویب شده پس از همه گیری برای افزایش تعداد گزینه های جایگزین، این نقص را کمتر از همیشه نمایان می کند.

کی روش امروز در یکی از مهمترین لحظات حضورش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، تیمش را برای بازی مقابل شاگردان الیو سیسه به موشن اینست آرنا می فرستد. ترکیب منسجمی متشکل از ستارگان مطرح باشگاه های اروپایی که بازی آنها مقابل آنها را می توان آخرین آزمون جدی تیم ملی ایران در آستانه جام جهانی مقابل انگلیس دانست.

نکته جالب این است که سنگالی ها در 15 بازی اخیر خود فقط یک بار شکست خورده اند، اتفاقاً در حالی که کی روش در مصر حضور داشته است. آنها و مصر با برگزاری سه بازی کلیدی (فینال جام ملت های آفریقا و مقدماتی جام جهانی) ناگهان به رقیب سرسختی تبدیل شده اند.

در حالی که نتیجه امروز مقابل سنگال معیار خوبی برای قضاوت تیم ملی نیست، در عین حال نباید فراموش کرد که اسکوچیچ تا چه اندازه برای باختش مقابل الجزایر در یک بازی دوستانه پرداخت. کی روش هرگز اشتباهات اژدها را مرتکب نخواهد شد، او تمام تلاش خود را برای رویارویی با قهرمان آفریقا و احتمالاً با ترکیبی متفاوت از بازی اروگوئه انجام خواهد داد تا بتواند سطح اعتماد خود و سربازانش را به حداکثر برساند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا