خانواده و جامعه

کاهش زمان صدور پروانه شهرسازی با هماهنگی دفاتر الکترونیک شهر

معاون شهرسازی و ساخت و ساز شهرداری منطقه 2 با بیان اینکه در حالی که مدت زمان صدور پروانه شهرسازی کوتاه شده است، تعداد پروانه های صادر شده در 9 ماهه امسال نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: در سال 1395، در سال 95، 33 درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، ابراهیم رضایی مقدم، با عنایت به تاکید شورای اسلامی شهر و دستور شهردار تهران مبنی بر تسهیل و تسریع در روند صدور مجوزها، گفت: به گزارش patc، رویکرد جهش تولید، موضوعی که به طور جدی برای منطقه در دستور کار قرار دارد، و همچنین مسکن در پایتخت.

وی با اشاره به اینکه میانگین زمان صدور مجوز در منطقه 2 کمتر از شهر تهران بوده است، افزود: در این راستا روند صدور پروانه به دقت بررسی شده است تا با ایجاد رویکردی واحد، اطلاع رسانی بخشنامه ها و کوتاه شدن زمان بررسی و همچنین هماهنگی های لازم با اداره خدمات الکترونیک شهرداری، تغییرات مثبتی در کاهش زمان صدور مجوز ایجاد کرده است.

معاون شهردار منطقه 2 با بیان اینکه روند فعلی صدور پروانه های عمرانی به طور میانگین کمتر از 21 روز به طول می انجامد، افزود: مدیریت شهری در این حوزه تلاش زیادی برای تسهیل و تسریع در روند صدور پروانه ها در آینده داریم. تا زمان این فرآیند کاهش یابد و تعداد مجوزهای صادر شده افزایش یابد و بتواند پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد.

رضایی مقدم افزود: با برنامه ریزی های انجام شده و ترویج و تسریع در صدور پروانه های شهرسازی، 403 پروانه در 9 ماهه امسال صادر شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا