عمومی

کتاب و نشر در روزگار “کرونا”

براساس پایگاه اطلاع رسانی patc ،

در مصاحبه با شهر فرنگ ، محمود عموزگار در مورد تأثیر لغو سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بر اقتصاد ناشران صحبت کرد و افزود: “خسارت ناشی از تاج به اقتصاد ناشران و توزیع کنندگان دو برابر است.”

وی با بیان اینکه فروش کتاب در نمایشگاههای بین المللی 10 برابر فروش سالانه ناشر است ، افزود: “در چند سال گذشته ناشران تصمیم گرفتند که در نمایشگاه کتاب بفروشند تا بخشی از هزینه را جبران کند.”

عموزگار افزود: علاوه بر از بین رفتن فرصت های فروش در نمایشگاه کتاب ، در ماه های اخیر مبلغ زیادی نیز برای چاپ و حضور در نمایشگاه های کتاب هزینه شده است.

نایب رئیس اتحادیه ناشران و فروشندگان کتاب گفت: جمع آوری وجوه برای ناشران دشوار است زیرا آنها فرصت فروش کتاب در نمایشگاه های کتاب را از دست داده اند و در عین حال دولت نیز باید آن را در نظر بگیرد.

عموزگار گفت: “اگر در چاپ و نشر الکترونیکی از حقوق صاحبان حق چاپ و ناشران پیروی کنیم ، در این زمینه به موفقیت های بیشتری خواهیم رسید.” باید بین محتوای منتشر شده و نحوه بیان کتاب ، رابطه هماهنگی برقرار شود و نه هر قسمت فقط منافع خود را در نظر می گیرد.

مدیر اجرایی انجمن ناشران دانشگاه همچنین با بیان این که وضعیت قبلی کتاب کورونا رضایت بخش نیست: دولت باید برای تهیه مقاله و از بین بردن اثرات تحریم ، راه حل هایی برای برخی از مشکلات ناشران بیابد.

“عباس حسینی نیک” (عباس حسینی نیک) به اقدام فوری دولت به لحاظ تسهیلات پرداخت و یارانه اشاره کرد و گفت: “ناشران و کتابفروشی ها نیز باید از فضای مجازی استفاده کنند تا از شرایط تاجگذاری اجتماعی استفاده کنند.”

مدیر اجرایی انجمن ناشران دانشگاه توصیه می کند که دولت نامه را برای ناشران و فروشندگان آزاد کند.

دکمه بازگشت به بالا