عمومی

کشت مکانیزه سه محصول در کهگیلویه آغاز شد/ اجرای طرح «جهش تولید» – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حکمت نریمانی در گفتگو با خبرنگاران آنلاین افزود: فصل کاشت محصولات پاییزه در شهرستان کهگیلویه با محوریت ۳ محصول استراتژیک گندم، جو و تجاوز جنسیاز نیمه دوم آبان ماه آغاز و تا اواسط آذر ادامه خواهد داشت.

وی از اجرای طرح «جهش تولید» در کنار طرح های منظم شهرستان خبر داد و گفت: طرح را در سطح 19 هزار هکتار دیم اجرا می کنیم.

نریمانی گفت: هماهنگی و همکاری برنامه پرش تولید با ستاد اجرایی فرمان امام در زمین دیم استان ها و شهرداری ها عملیات خود را آغاز خواهند کرد.

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه بیشترین تقاضای کود کشاورزی، بوقنوس، مواد ضدعفونی کننده و کیسه ای را تامین و توزیع می کند. گرفتن دانه گندم اصلاح شده در دو مرکز برو هش و چرا م از جمله اقدامات انجام شده برای شروع فصل کاشت.

نریمانی نیز از عرضه و توزیع دانه جو بهبود یافته و تجاوز جنسی این هفته یکی از عوامل کهگیلویه خبر داد.

وی درباره محدودیت های عرضه بذر جو گفت: امسال با ابتکارات جدید با هماهنگی سازمان تولیدات گیاهی مدیریت کشاورزی استان و ستاد اجرایی فرمان امام در تلاش هستیم تا بخشی از نیازهای جو کشاورزان را برطرف کنیم. .

رئیس جهادکشاورزی کهگیلویه به کشاورزان توصیه کرد زمین های کشاورزی خود را در برابر حوادث و خسارات احتمالی بیمه کنند و سطح زیرکشت پیش بینی شده در سال جاری 30 هزار هکتار گندم، 13 هزار هکتار جو و جو است. تجاوز جنسی 500 تا 600 هکتار است.

نریمانی به تهیه و تهیه ادوات کاشت برای کشاورزی مکانیزه اشاره کرد و افزود: 352 تراکتور، 352 گاوآهن، 50 دستگاه. پنجه زن کامپوزیت، 70 دستگاه اسکنه بالزن23 دستگاه آبی خطی، 73 دستگاه خطی کار دیم11 تیلر ریز و 7 تیلر مستقیم برای اولین بار در شهر کوگیلویه تهیه شد.

دکمه بازگشت به بالا