حوادث و رویدادها

کشف تجهیزات نظامی از خانه‌ای در بلوار مرزداران/ دستگیری ۸ شرور در تهرانسر

جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری 8 قلدری در غرب تهران خبر داد.

به گزارش patc، سرهنگ محمد قاسم طرهانی درباره برخی از مهمترین وظایف پلیس پیشگیرانه در شبانه روز گذشته بیان کرد: صبح دیروز در پی درگیری دو گروه از اراذل و اوباش در حوالی تهران، این افراد با قمه، شمشیر و چوب یکدیگر را مجروح کردند. آنها قبل از رسیدن پلیس از محل متواری شدند. همچنین در این درگیری دو خودروی سواری نیز منهدم شد.

وی با بیان اینکه این اراذل و اوباش موجب اخلال در نظم عمومی و ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان شدند، گفت: تیم عملیاتی کلانتری تهران با طرق فنی و پلیسی عوامل درگیری را شناسایی و پس از هماهنگی قضایی هشت نفر از مجرمان که از حاضر در این درگیری طی عملیاتی در مخفیگاه خود دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به بازجویی از متهمان دستگیر شده گفت: این متهمان از اراذل و اوباش سابقه دار اعتراف و اقرار به جنایت و برهم زدن نظم و امنیت شهروندان و اخلال در مراحل مقدماتی خودرو. بررسی کنید و آن را قوی اعلام کنید.انجام دادند

اجرای طرح تامین اجتماعی در بازار تهران

طحانی در این خصوص از اجرای برنامه تامین اجتماعی و ارتقای سطح ایمنی جامعه خبر داد و گفت: این برنامه در سطح کل کلانتری ها و کلانتری های تهران بزرگ در حال اجراست و جدیدترین است. مرحله ای که روز گذشته در سطح کلانتری بازار و کلانتری مروی اجرا می شود. در اجرای این برنامه سارقان، فروشندگان و سارقان اموال مسروقه شناسایی شدند. این افراد در چندین عملیات پلیسی همزمان با هماهنگی مقامات قضایی دستگیر و به مقر پلیس منتقل شدند.

وی تعداد دستگیرشدگان را 20 نفر اعلام کرد و گفت: 10 سارق، 3 سارق، 1 زورگیر، 3 مالخر و 3 فروشنده مواد مخدر دستگیر شدند. همچنین 40 معتاد متجاهر جمع آوری شدند.

تجهیزات نظامی از خانه پیدا شد

جانشین رئیس پلیس پیشگیری کلانشهر همچنین از دستگیری فردی که اقدام به حمل و نگهداری سلاح و تجهیزات نظامی در داخل منزل کرده بود، خبر داد و گفت: پس از اطلاع از حمل و نگهداری سلاح و تجهیزات نظامی در بلوار مرزداران، عملیات انجام شد. تیم کلانتری 139 مرزداران با اقدامات فنی و پلیسی و همچنین تحقیقات و نظارت اختصاصی فرد، صحت پیام را مشخص کرد.

وی با بیان اینکه این تیم با هماهنگی ماموران قضایی به مخفیگاه متهم اعزام شد، افزود: این مرد در یک عملیات ناگهانی پلیسی در منزلش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد. همچنین در بازرسی از منزل این مرد دو قبضه سلاح کلت، یک قبضه سلاح شکاری، شش قبضه بی سیم، 30 فشنگ، 4 قبضه قمه و شمشیر، دستبند فلزی و چندین سند سازمان های مختلف کشف و ضبط شد. .

این متهم 44 ساله که سابقه سرقت و حبس دارد، گفت: متهم در بازجویی قرار گرفت و مشخص شد که قصد سوء استفاده از سلاح را داشته که قبل از هر اقدامی موفق نشد. رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ و دستگیر شده است. با تشکیل پرونده اولیه، این فرد برای ادامه سیر مراحل کیفری روانه دادسرا شد.

دستگیری سارق

طرهانی همچنین از دستگیری سارق منزل در یک فقره سرقت در جامعه مرزداران خبر داد و گفت: سارق اقدام به سرقت از خودروی پلاک مسروقه دیگری کرد. رسیدگی به این پرونده با گشت زنی تیم اقدام کلانتری 139 مرزداران که در حال گشت زنی در محدوده بلوار مرزداران بودند آغاز شد. بر اساس اعلام مرکز فوریت های پلیسی در یکی از آنها 110 سارق حضور داشتند. خیابان این افراد بلافاصله وارد عمل شده و در آدرس منتشر شده حاضر شدند.

وی افزود: با حضور پلیس در محل، یک خودروی پراید سفید رنگ را مشاهده کردند که موتور آن روشن بود. با توجه به اینکه راننده پراید پشت فرمان بود و سرنشینان آماده حرکت بودند، پلیس متوجه شد که سارق در خانه بوده است. در پاسخ بلافاصله شماره پلاک را بررسی کردند و متوجه شدند که پلاک متعلق به یک خودروی سواری سرقتی است. همزمان این دو نفر از روی دیوار یکی از خانه ها به پایین پریدند که بلافاصله پلیس برای دستگیری متهم وارد عمل شد.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، یکی از متهمان در محل متواری شد، گفت: متهم دیگر سوار یک دستگاه خودرو شد و از محل متواری شد، پلیس خودرو را متوقف و سه مظنون را دستگیر کرد.

طلحانی با بیان اینکه متهمان 30 تا 38 ساله دارای چندین فقره سرقت منزل بودند، گفت: این افراد در بازجویی به سرقت های خود اعتراف کردند. در حال حاضر این افراد به دادسرای عمومی و انقلاب معرفی شدند و تحقیقات تکمیلی برای شناسایی جرایم احتمالی متهم و دستگیری متهم متواری ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا