حوادث و رویدادها

کشف یک نوع قرص جدید اکستازی روان‌گردان در ایران

ایران اکستازی روانگردان جدید کشف می کند

معاون تامین و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف نوع جدیدی از اکستازی روانگردان در ایران خبر داد و گفت: این قرص سه ماه پس از تولید در اروپا در ایران ظاهر شد.

به گزارش patc، سردار محمد مسعود زاهدیان گفت: با توجه به شرایط اخیر در افغانستان، تولید شیشه افزایش یافته و قیمت شیشه نیز به دلیل تولید زیاد کاهش یافته است. این امر به دلیل افزایش قیمت داروهای سنتی منجر به افزایش روند استفاده از شیشه شده است.
وی افزود: این یک خطر جدی است که تهدید می‌کند به سمت مواد خطرناک‌تر روی بیاوریم یا شاهد افزایش مصرف چندگانه مواد مخدر مانند لیوان‌های حاوی تریاک، لیوان‌های حاوی هروئین و غیره باشیم؛ در واقع اینها برخی از موارد هستند. خطراتی که در حال حاضر شاهد آن هستیم.
معاون تامین و امور بین الملل ستاد ادامه داد: مصرف جوانان از مواد شیمیایی، قرص های روانگردان و گل رو به افزایش است و در سطح جهان شاهد مصرف نسبتاً بالای حشیش هستیم.
به گفته زاهدیان، فاصله تولید و مصرف برخی از داروهای روانگردان به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و گفت: اخیراً گزارشی از نیروی انتظامی دریافت کردیم مبنی بر اینکه سه ماه بعد یک نوع جدید از مواد مخدر روانگردان در ایران کشف شد که اکستازی فانتوم است. در اروپا تولید می شود که نشان دهنده میزان فعالیت شبکه ها و باندهای قاچاقی است که مواد مخدر را به کشور ما می آورند.
وی افزود: در این راستا باید بر هوشیاری جوانان تاکید شود تا بتوانند با دقت در مورد مصرف مواد مخدر تصمیم گیری کنند. زیرا عاقبت مواد مخدر نابودی و نیستی است. چقدر زندگی مردم به خوبی اداره می شود اما با مواد مخدر تباه می شود، چه بسیار افرادی که برای کشور و خانواده هایشان مفید و مفید هستند اما به خاطر مصرف مواد زندگی شان تباه می شود و حتی بخش هایی از کشور ویران می شود.
زاهدیان گفت: جوانی که با هزینه بیت المال درس می خواند تا در آبادانی کشور نقش آفرینی کند با مصرف مواد مخدر از این چرخه خارج می شود.

به گزارش روابط عمومی سپاه مبارزه با مواد مخدر، وی تاکید کرد: والدین باید بر رفتار خانواده و فرزندان خود نظارت کافی داشته باشند و زمانی که دیدند در شرایط ناملایماتی قرار دارند، به موقع وارد عمل شوند، گوش فرا دهند. نظرات گروه کمک متقابل و اصلاح رفتار فردی که در معرض آسیب است. قرار داده شده است، سعی کنید با اقدام به موقع از آسیب بیشتر جلوگیری کنید.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا