حوادث و رویدادها

کشف ۳ هزار تن کالای اساسی احتکاری در کشور طی ۳ روز

فرمانده پولیس امنیت اقتصادی فراه از کشف بیش از 3 هزار تن کالاهای ضروری و معیشتی احتکار شده و دستگیری 519 متهم در 72 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش patc، سردار غلامرضا رضاییان با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: بازدید میدانی از انبار و توزیع کالاهای اساسی و معیشت مردم به صورت مستمر انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق و احتکار لوازم منزل از اولویت های اصلی پلیس امنیت اقتصادی است، افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی طی 72 ساعت گذشته با تشکیل یک هزار و 394 تیم مشترک و از 2 هزار و 393 محل نگهداری و توزیع کالاهای اساسی بازدید کردند. بیش از 3000 تن کالاهای اساسی مانند برنج، گندم و آرد، ماکارونی، روغن خوراکی، غلات، نهاده های دامی و بیش از 28000 لیتر مواد شوینده، روغن موتور و ضد یخ و غیره را به همراه 160188 داروی کشف و ضبط شده، 2960 عدد لوازم خانگی، 7276 ابزار صنعتی و 12282 قطعات خودرو وجود دارد.

رئیس پلیس اقتصادی و امنیتی فراه گفت: پولیس در مبارزه با قاچاق و احتکار مایحتاج اولیه و معیشتی کوتاهی نخواهد کرد، در این راستا 61 انبار و انبار مایحتاج اولیه و معیشتی به دلیل تخلفات مقرراتی و احتکار کشف و ضبط شده است. و 519 متهم دستگیر شده اند.

به گزارش سایت پلیس، وی با اشاره به اینکه کارشناسان در ابتدا ارزش کالاهای کشف شده را بیش از 2 هزار میلیارد ریال برآورد کردند، ادامه داد: در این راستا 232 خودرو توقیف و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می شوند. پارکینگ و متهمان نیز تحویل مقام قضایی شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا