حوادث و رویدادها

کشف ۴۰۰ کیلوگرم مخدر در ۲ عملیات پلیس پایتخت/ انهدام باند خانوادگی سوداگران مرگ

جانشین رئیس پلیس کلانشهر از کشف نزدیک به 400 کیلوگرم مواد مخدر در دو ماموریت پلیس خبر داد.

گزارش patc سردار حمید هداوند در خصوص دو ماموریت پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ و کشف 396 کیلوگرم تریاک گفت: در اولین مورد متلاشی شدن یک باند خانوادگی مواد مخدر، 4 نفر دستگیر و 218 کیلوگرم تریاک کشف شد. مصادره شده است.

وی ادامه داد: تحقیقات در این پرونده در پی عملیات اطلاعاتی پلیسی در خصوص عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر آغاز شد که طی آن اطلاعاتی مبنی بر فعالیت مجرمانه یکی از اعضای یک باند خانوادگی به دست مأموران رسید و در تحقیقات، باند The. اعضا در استان های جنوبی کشورمان هستند و با تهیه مقادیر زیادی مواد مخدر قصد انتقال آن به استان های شمالی کشورمان را دارند.

هداوند با اشاره به اینکه بررسی موضوع در دستور کار تیمی از ماموران مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت، افزود: با رصد محل اختفای افراد شناسایی شده و تعقیب آنها در طول شب، مشخص شد توزیع کنندگان مواد مخدر در حال خروج از شهر تهران به مقصد هستند. داروها را آماده کنید ترافیک در جاده های شمال کشور. در این راستا تمامی کنترل و تردد خودروهای خروجی کنترل شد و پلیس موفق شد سه خودرو متعلق به اعضای باند خانواده را شناسایی و در جریان عملیات پلیسی آنها را متوقف کند.

جانشین رئیس پلیس منطقه تهران بزرگ از دستگیری چهار متهم این پرونده خبر داد و گفت: این چهار نفر از اعضای باند و یک خانواده هستند. پلیس در بازرسی از خودروهای آنها 218 کیلوگرم تریاک را که به طرز ماهرانه ای در یکی از خودروها جاسازی شده بود، کشف و ضبط کرد. متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای ادامه رسیدگی به پرونده روانه دادسرا شد.

وی همچنین از کشف 178 کیلوگرم تریاک توسط پلیس پایتخت خبر داد و گفت: چندی پیش ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با اقدامات فنی و تخصصی اطلاع پیدا کردند که یکی از افراد حرفه ای و با تجربه این مواد مخدر قاچاق است. از شهرهای جنوبی کشور به سمت پایتخت که برای دستگیری این فرد اقداماتی را آغاز کردند.

هداوند ادامه داد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ ضمن رصد تحرکات متهم، محدوده تردد وی را در یکی از شهرستان های جنوبی استان فارس شناسایی و بر این اساس پس از هماهنگی با مراجع قضایی به محل اعزام شدند. به سمت این محور و با رصد و بازرسی منظم خودروهای حامل تریاک را در ورودی شهر شیراز شناسایی کردند.

وی گفت: پس از مدت ها تعقیب و گریز پلیس و خودروی متهم، پلیس با موفقیت خودرو را توقیف و با طرق فنی و تخصصی راننده را دستگیر کرد. همچنین گزارش شده است که در این رابطه یک نفر نیز دستگیر و این فرد برای تحقیقات بیشتر به مقر پلیس آگاهی منتقل شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا