ورزشی

کناره‌گیری شاملی از تیمداری در هندبال

مالک تیم هندبال شاملی می گوید به خاطر حرف های توخالی اش دیگر صلاحیت مربیگری این تیم در شهر کازرون را ندارد.

مهرتاش شمالی در گفت وگو با patc، درباره خروج تیمش از لیگ برتر هندبال گفت: این تیم کنار نرفت، من به شخصه اراده ای برای ادامه بازی ندارم. شاید نیروی زمینی هم بخواهد به همکاری ادامه دهد. نیروی زمینی مدتی می خواست تیم خود را به تهران منتقل کند، اما چون هزینه را پرداخت کردیم و به ما اطمینان دادند که تخلفی صورت نمی گیرد، در کازرون ماندند. حالا که ما رفتیم، تیم را در کازرون نگه می‌دارند یا کازرون چه خواهد کرد، بعدا مشخص می‌شود.

سرمربی تیم شاملی گفت: دیگر هیچ عضوی از تیم اعم از زن و مرد نخواهیم داشت. در بخش بانوان نیز همین تیم شامل کازرون و خودمان است. البته در بسکتبال و والیبال بانوان دسته اول بودیم و دیگر تیمی نداشتیم. در سه سال گذشته در دو دسته هندبال مردان و زنان سکو داشتیم، اما متأسفانه از آن سوء استفاده شده است. این تیم در سال 97 لیگ را با مشکلات زیادی به پایان رساند. من هم می خواهم در ورزش کاری انجام دهم. البته برنامه ام فوتبال بود اما دیدم تیم هندبال آماده است و از سال 1377 در تیم هندبال بودیم.

شمالی در پاسخ به این سوال که چرا تصمیم گرفتید دیگر تیم هندبال نداشته باشید، گفت: هیچ سازمان و نهادی به ما کمک نکرده است. در سال 2017 یکی به من گفت که تیم هندبال 60 تا 700 میلیون هزینه کرد که 270 میلیون آن پس انداز شد و 130 میلیون اسپانسر شد. خیرین و دیگران نیز کمک کردند. من هم گفتم با شرایط بهتر تیم قوی تری می سازیم و هزینه اضافی را هم تقبل می کنم. من برای بازسازی یک سالن هزینه زیادی کردم اما بعد از سه سال و نیم هنوز به من تحویل نداده اند. گفت، آنها حتی نامه تحویل به سالن را برای من نفرستادند. آنچه که اداره ورزش جوانان استان و شهرداری هر روز می گویند. قرار بود یک زمین 1100 متری برای ورزش و فرهنگ به من بدهند تا بتوانم در آن خوابگاه و فیزیوتراپی بسازم. بسیاری از سازمان ها و سازمان های مختلف زمان زیادی را صرف برقراری ارتباط می کنند که در حال حاضر 10 برابر زمین و 10 برابر بیشتر ساختمان در یک قطعه زمین وجود دارد. تا این حد هیچ کاری برای ما نکردند.

وی افزود: پارسال که قهرمان لیگ شدیم نمی خواستیم به جام باشگاه های آسیا برویم چون هزار تومان برای کمک به تیم نبود، نتوانستیم در استان اسپانسر پیدا کنیم و یا آن ها. به ما خوابگاه بدهید.» در گذشته روزانه فقط 800 میلیون برای اسکان پرداخت می شد. اصرار داشتند که در آسیا مسابقه دهیم و نام کازرون را در آسیا داشته باشیم. نمایندگان مجلس گفتند 2 میلیارد دلار به تیم کمک می کند و استاندار هم قرار بود 500 میلیون دلار از بودجه فرهنگی بگیرد اما کمکی نکردند. در سال 1400 دوباره تیم را تعطیل کردیم. هزینه های متعدد و تمرکز بازی. اینها به پاهای عقب ما آسیب می زند.

شاملی خاطرنشان کرد: در این مورد می بینم که تیم هنوز معروف نشده است به آنها می دهم و ببینم چه کار می کنند. آیا تیمی می تواند هفتم یا هشتم شود تا در لیگ بماند؟ اگر روزی بخواهند به من کمک کنند، بقیه بودجه را می گذارم تا بتوانند در آسیا جایگاهی پیدا کنند. به هر حال گفتم بهتر است این کار را نکنم، اما هر روز با شعارهای معمول زنگ می زدند، اما چون آن شعارها وضعیت مرا به هم ریخته بود، ادامه نمی دهم. من تا به حال آنچه را که وظیفه خودم و وظیفه خودم است در قبال دینی که شهر پدر و پدربزرگم داشتند، انجام داده ام، اما اگر از آن فراتر برویم، اشتباه است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این استعفا قطعی است، گفت: اگر قرار بود کار شعاری انجام می دادم چند سال پیش انجام می دادم، در واقع به این نتیجه رسیدم که آنها همه چیز دون هستند. انجامش نده البته نیروی زمینی ارتش همیشه در حد توان خود به ما کمک کرده اند. چرا قول پرداخت 10 میلیارد دیگر را می دهید؟ برای چی؟ بعید است برگردم آنها گفتند قرار است جلسه ای برگزار شود، اما گفتن آن زیاد است. هر زمان که شروع به اجرا کرد می توانید به آن فکر کنید. 99.9% ادامه نمی دهم.

شمالی در پاسخ به سوالات فدراسیون هندبال گفت: وقتی فردی می رود ترجیح این است که پشت سر او حرف نزند. من با فدراسیون ها مشکلی ندارم اما همه فدراسیون ها در قبال تیم ها مسئولیت دارند. من می خواهم هندبال به سمتی برود که هرکسی آن را بازی می کند مجبور نباشد از جیبش پول بدهد. تیم یک بازیکن 17 یا 18 ساله را به تیم ملی فرستاد اما سال بعد نتوانستند به او برسند. حداقل در رشته های دیگر اگر بازیکن توسعه دهند، بازیکن می فروشند و درآمدزایی می کنند. حقوق پخش و تبلیغات در این زمینه تعریف نشده است. فقط باید پرداخت کنید. من از فدراسیون گلایه ای ندارم، اما اگر بعداً این کارها را انجام ندهند، به جز دو یا سه تیم صنعتی، همه به تور می روند، یعنی یکی دو سال می مانند و بعد می روند. هیچ جا اسپانسر پیدا نمی شود و درآمدی ندارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا