خانواده و جامعه

گرمایش زمین، عامل اصلی آتش‌سوزی‌های غرب آمریکا بوده است

مطالعه ای که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد که گرمایش زمین عامل اصلی آتش سوزی جنگل ها در غرب ایالات متحده است.

بر اساس مطالعه ای که در جریان اجلاس آب و هوای قبطی 26 در اسکاتلند منتشر شد، تغییرات آب و هوایی که عمدتاً ناشی از فعالیت های انسانی است، عامل اصلی آتش سوزی های ویرانگر در غرب ایالات متحده است.

مساحت تخریب شده توسط این آتش سوزی ها بین سال های 2001 تا 2018 به طور متوسط ​​13.500000 کیلومتر مربع در سال تخمین زده می شود که دو برابر دوره 16 ساله 1984 تا 2000 است.

رونگ فو، اقلیم شناس در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، که رهبری این مطالعه را بر عهده داشت، گفت: آتش سوزی های مخرب جنگل ها بسیار سریعتر از آنچه ما انتظار داشتیم اتفاق می افتد.

به گزارش Euronews.com، تیم تحقیقاتی فو ثابت کرده است که افزایش قابل توجه آتش‌سوزی‌های جنگلی در غرب ایالات متحده مستقیماً با شاخص‌های «فقدان فشار بخار» یا هوای خشک در فصل گرم مرتبط است.

بر اساس این مطالعه، افزایش شدید رطوبت در 20 سال گذشته عمدتاً به دلیل تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین است و این عمدتاً به دلیل فعالیت های انسانی است.

به گفته کارشناسان اقلیم، به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای، دمای زمین از قبل از انقلاب صنعتی 1.1 درجه سانتیگراد افزایش یافته است، انتشار گازهای گلخانه ای عمدتاً ناشی از مصرف سوخت های فسیلی است و بیشتر این گرم شدن در گذشته بوده است. 50 سال.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا