حوادث و رویدادها

گرمای ژوئن در توکیو قربانی گرفت

مقامات توکیو گفتند که در ماه ژوئن سال جاری، در 30 روز گذشته، حداقل 11 نفر در این شهر بر اثر گرمازدگی جان خود را از دست دادند.

به گفته اسنر، پایتخت ژاپن امسال (2022) با موج گرمای شدیدی مواجه است که در ماه ژوئن در این کشور بی سابقه است.

به گفته آژانس پزشکی قانونی ژاپن، این 11 نفر بین 40 تا 100 سال سن داشتند، اما اکثرا مسن بودند. علاوه بر این، 9 نفر از آنها به دلیل گرما در منازل یا مکان های سرپوشیده دیگر از بین رفته اند.

علاوه بر این، رسانه های ایالات متحده گزارش دادند که بیش از 4500 نفر در این کشور هفته گذشته به دلیل گرمازدگی و شوک گرمایی در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش تلویزیون ملی (NHK)، سازمان آتش نشانی توکیو به مردم توصیه کرد که در طول روز از کولر گازی استفاده کنند و قبل از احساس تشنگی مکررا آب بنوشند.

گرمای بی سابقه ای که در فصل بارانی معمولی ثبت شده است

با این حال، بر اساس گزارش اخیر خبری بی بی سی، شرکت های برق ژاپن در تلاش برای تامین برق کافی برای سیستم تهویه مطبوع هستند.

این مشکل به ویژه پس از تعطیلی نیروگاه های هسته ای ژاپن پس از فاجعه فوکوشیما در یک دهه پیش، شدیدتر شد.

افزایش مصرف برق شرکت های تولیدی را مجبور کرده است که نیروگاه های قدیمی را وارد مدار کنند که سوخت بیشتری مصرف می کنند و قیمت سوخت های فسیلی به شدت افزایش یافته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این کشور با موج گرمای بی‌سابقه‌ای مواجه است که دمای ماه ژوئن به بالاترین سطح ثبت شده در قرن‌ها رسیده است.

دمای هوا در برخی مناطق به بالای 40 درجه سانتیگراد رسیده است و تا اوایل هفته آینده پیش بینی می شود خنک شود.

در ژاپن، ژوئن تا اواسط جولای معمولا فصل بارانی است، اما تقریباً هیچ بارانی در این زمان از سال گزارش نشده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا